Таг:, , , , , , , , , ,

Како да ги препознате симптомите поврзани со нарушувањата на тироидната жлезда: Хипертироидизам и хипотироидизам

Нарушувањата на тироидната жлезда имаат многу лица. Секоја состојба е поврзана со различни...

Шпанска фондација создаде плакат со скриена порака која може да ја видат само деца за да пријават злоупотребување!

Фондацијата АНАР е шпанска организација која им помага на децата во ризик. Тие создадоа...

Пасивното пушење ги уништува детските заби

Сѐ почест е трендот на пушење цигари во затворени простории во присуство на деца. За...

Го ризикуваат својот живот за ние да уживаме во магичната глетка: Вака изгледа една од најтешките професии во светот!

Секому е својата мака најголема, вели старата изрека и веројатно е апсолутна вистина, но...

3 работи кои треба да ги знаете пред да направите тетоважа

Тетоважите се еден од најстарите начини за украсување на телото, а денес станаа попопуларни...

ПРОВЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (01 – 07 ОКТОМВРИ)

Овен Како што ќе одминува седмицата ќе биде сè појасно дека тоа што го работите има поголемо...

15 слики кои ја откриваат целата вистина за онлајн купувањето

Онлајн шопингот има многу предности, како што се: нема потреба да ја напуштите куќата ...

Колку шолји кафе треба да пиеме секој ден?

Шпански научници пресметале дека е корисно дневно да се пијат не повеќе од четири шолји кафе...

Најчести грешки и предизвици кои ги демнат младите возачи

Брзо возење. Неискусниот млад возач не е во состојба да го процени потребното време и...

Внимателно деновиве: Еве колку јајца дневно смее да се јаде

Средовечни мажи кои јадат седум и повеќе јајца неделно се под поголем ризик рано да умрат...

Добра вест за мажите кои спиеле со повеќе од 20 жени

Оваа вест се однесува на сите мажи кои во својата љубовна “кариера“ спиеле со над 20...