Таг:, , , , , , , , , , , ,

СРЕЌЕН НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (20-26 МАЈ 2019 ГОДИНА)

Крајот на мај полека се приближува. Што им носи новата недела на хороскопските знаци ? Кој ќе...

Тамара Тодевска вечерва ќе се бори за добар пласман во финалето на евровизија 2019

Вечерва нашата позната пеачка Тамара Тодевска ќе настапи на финалето на Евровизија 2019 која...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 17. МАЈ 2019 ГОДИНА

Лавот ужива во флертот, Бикот пати од несоница, Јарецот ја раскинува врската, Стрелецот...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 16. МАЈ 2019 ГОДИНА

Стрелецот го очекува нова љубов, Бикот е под стрес, Девицата се чувствува добро, Близнаците...

#365среќа Јована Трајчева и Мимоза Ќека, пијанистки: „Македонската музика во странство е одлично и со овации прифатена од страна на публиката“

Јована Трајчева и Мимоза Ќека се млади и талентирани пијанистки кои досега имаат постигнато...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 15. МАЈ 2019 ГОДИНА

Лавот има проблеми со концентрацијата, Овенот ужива со партнерот, Бикот е под стрес,...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 14. МАЈ 2019 ГОДИНА

Стрелецот е разочаран, Рибите имаат нова работа, Бикот има врска на далечина, Шкорпијата ќе...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 13. МАЈ 2019 ГОДИНА

Бикот се дистанцира од партнерот, Ракот го чека недоразбирање со колегите, Девицата има...

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА (11-12 МАЈ 2019 ГОДИНА)

Водолијата е емотивна, Рибите имаат проблеми на работното место, Вагата ја очекува...

На денешен ден пред 30 години, Македонецот Димитар Илиевски Мурато го освои Монт Еверест

На 10. мај 1989 година, Димитар Илиевски Мурато успеа како прв македонски алпинист да го искачи...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 10. МАЈ 2019 ГОДИНА

Лавот има важни планови кои во наредниот период ќе успее да ги оствари. Шкорпијата посакува...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 9. МАЈ 2019 ГОДИНА

Близнаците ја држат работата под контрола, Бикот го очекува убаво изненадување, Вагата има...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 8. МАЈ 2019 ГОДИНА

Близнаците денес ќе се докажат, Бикот ужива во спортот, Овенот чувствува пад на енергијата,...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 7. МАЈ 2019 ГОДИНА

Бикот е љубоморен, Овенот енергичен, Ракот емотивен, Девицата нервозна, Вагата опуштена....

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 6. МАЈ 2019 ГОДИНА

Поволен ден за Шкорпиите и Близнаците, Девицата ќе има недоразбирање со партнерот, на Рибите...

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП (4-5 МАЈ 2019 ГОДИНА)

Девицата е завидлива, Лавот чувствителен, Водолијата е несериозна, Бикот ужива во доброто...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 3. МАЈ 2019 ГОДИНА

Лавот е нервозен, Девицата опасна, Вагата опуштена, Водолијата заведува, Рибите се...

Што е потребно за да станете инфлуенсер?

Ок, не сте кралица на социјалните мрежи како божицата на Инстаграм, Кајли Џенер, но доколку...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 2. МАЈ 2019 ГОДИНА

Ракот го очекуваат проблеми, Лавот среќата ја наоѓа во љубовта, Девицата е максимално...

СРЕЌЕН МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП ЗА МАЈ 2019 ГОДИНА

Што предвидуваат ѕвездите во месец мај за вас? ОВЕН Се подготвувате за далечен пат и знаете...