Категорија: #365Среќа

Среќата не е секогаш нешто големо и спектакуларно – Понекогаш е нешто сосема вообичаено

Среќата не мораш секогаш да биде нешто големо и нешто спектакуларно. Понекогаш е само чаша...

Се чувствувате депримирано? – Овие активности ќе ви го вратат доброто разположение

Ова се само дел од активностите кои можат да ви го вратат еланот и доброто расположение,...

Петгодишното момче Тони со ампутирани нозе собра 1 милион фунти за болница пешачејќи 10 километри на ортопедски помагала

Момчето кое користи ортопедски помагала пропешачи 10 километри и успеа да собере 1 милион...

Совети за среќен почеток на денот – Како да го направиш посебен

Мали совети за позитивен почеток секој ден  -Доколку си се разбудил со некое лошо чувство и...

(ФОТО) Ова е врвот на слаткоста – Преслатки црни мачиња кои ќе дефинитивно ги сопираат сите суеверија

Со векови генерално постои верување дека црните мачки носат несреќа – Но тоа е само мит, а...

Ќе ви го стопат срцето – Самохран татко низ илустрации прикажува како е тоа да се одгледува дете

Децата растат брзо а колку родителството понекогаш да е напорна работа, тоа растење обично...

Посреќен си отколку што мислиш!

Сите располагаме со истите алати, сите имаме исто време, само не го користиме на ист начин....

Преку глава ви е од лоши вести – Имаме еден куп ДОБРИ!

Секојдневно сме бомбардирани од ужаснувачки и шокантни наслови од кои ни се чини дека...

(ФОТО) Најубавото нешто што ќе го видите денес – Овците шират среќа и љубов

Овците имаат способност да разбираат емоции, кога ги гушкате или бакнувате тие ви ја...

Како да бидете среќни во секој момент од вашиот живот – Практикувајте mindfulness техника

Зошто во вашето секојдневие треба да практикувате mindfulness техника? Развивајќи свест за...

(ФОТО) Самохран татко облечен како балерина ги руши стереотипите за татковците и ќерките

Тој изјави дека никогаш претходно не направил вакво нешто но бил повеќе од среќен да го...

(ФОТО) Илустрации низ кои е прикажана вистинската и искрена љубов

Нејзините брутално искрени илустрации ги откриваат убавите мигови, но и оние „чудните“ кои...

(ФОТО) Преслатки верверички – Забавни фотографии кои ќе ви измамат насмевка

Сигурни сме дека ова е едно од најслатките животинчиња, а позите во кои се фотографирани...

(ВИДЕО) Животните се неверојатни – Ова куче спаси напуштено маче и го одведе во својот дом

Кучињата се најверните и најхрабри пријатели на човекот кои не престануваат да...

#365среќа Елена Грнчарова: „Бидете позитивни, живејте го животот по свои правила и борете се за тоа што го сакате“

Елена Грнчарова е единствената професионална модна блогерка во Македонија која соработува...

Причините за среќа не ги барајте далеку – Најчесто се наоѓаат поблиску отколку што мислите

Причините за среќа не се далеку од вас, тие се околу вас, често пати спаковани во искрени...

Две години садел цвеќиња за неговата слепа сопруга да ужива во нивниот мирис

Љубовта навистина нема граници а ова е еден прекрасен доказ за тоа Вистинскиот доказ е оваа...

(ФОТО) Фотографии од дрон – Еве што прават луѓето во карантин, не е се толку тажно!

Целиот свет моментално е во карантин. Еден фотограф одлучи со помош на дрон да провери како...

Позитивни нешта кои му се случуваат на светот во моментов

И покрај тоа што моменталната ситуација во која се наоѓаме е негативна и не заплашува,...

110-годишната баба Лулу ја преживеа шпанската грозница, граѓанската војна а сега му пркоси на коронавирусот

Луиза Васкез де Силва е родена пред 110 години во градот Понтеведра во Северна Шпанија, таа ја...