Категории

Чипс од банана: Здрава и вкусна ужина! (РЕЦЕПТ)

Банана чипсот може да биде солен или благ. За солен чипс употребете не сосема зрели банани, а за слаткиот – зрели.

За три порции чипс од банана потребно е:

– 3 банани
– 3 лажици маслиново масло
– сол или шеќер по вкус

Čips od banana

Банана чипсот е готов. Добар апетит!

Прегледи:
483
Објавено на:
10.09.2021