Категории

Џенифер Лопез се омажи во две венчаници – Едната ја чувала со години знаејќи дека еден ден сигурно ќе ја облече

Омилениот пар на многумина, Бен Афлек и Џенифер Лопез, чија врска повремено привлекува големо медиумско внимание од почетокот на 2000-тите, се венчаа во саботата во Лас Вегас. Полноќната венчавка на парот, кој е познат како Бенифер, конечно успеа да ги надмине сите пречки.

Џенифер Лопез се погрижи да го има своето „нешто старо“ на нејзината мала свадба.

Таа имаше два вечерни фустани од овој тип, од кои едниот беше бел фустан од тантела со отворени раменици, кој ја следи линијата на горниот дел од телото, додека се шири надолу. Класичен елегантен фустан кој одлично и стои. Рекла дека го имала долго време, но нема каде да го носи.

Вториот беше раскошен. Таа имаше отворени раменици, долги чипкани ракави, скромен корсет и долг воз. Впечатлива, но и многу елегантна венчаница, дизајнирана од познатиот Зухаир Мурад.

Двојката првпат се вери во 2002 година, но на крајот ја откажа венчавката и се раздели. Сега, 19 години подоцна, оваа повторна средба изгледа поинаку. Лопез го призна нивното неконвенционално патување низ патеката во нејзиниот најнов билтен, пишувајќи:

„Љубовта е убава. Љубовта е љубезна. А љубовта се покажува како трпелива. Дваесет години трпение. Токму она што го сакавме“.

Прегледи:
600
Објавено на:
20.07.2022