Таг:, , , , , , , , ,

(ФОТО) Салма Хаек е вистински пример зошто не треба да се плашиме од својот природен изглед

Славната убавица поттикнува да се гордееме со својот природен изглед и да бидеме...

(ФОТО) Моден погодок или модна катастрофа: Џеј Ло во стајлинг кој ги подели мислењата на фановите

Славната пеачка и актерка често не остава без здив со своите модни избори, но овој пат би се...

Волис Симпсон – Најелегантната дама во историјата поради која кралот Едвард VIII се откажал од престолот

Кога чувствата би можеле да ја измерат количината на нешта за кои сме подготвени да се...

Родендени на популарни ѕвезди во јули

01. 07. (1968) Памела Андерсон 02.07. (1986) Линдзи Лохан 03.07. (1962) Том Круз 07.07. (1940) Ринго Стар 09.07. (1956) Том...

Викторија Бекам открива: „Носев премногу тесна облека затоа што бев несигурна“

Поранешната Spice Girl ја откри вистината за својата „најмрачна“ модна доба Познатата...

Софија Лорен – „Ако не сте плачеле, вашите очи не можат да бидат убави“

Животни лекции на кои не научи италијанската Софија Лорен Нејзината убавина не била...

Се сеќавате ли на преубавата Жаде од серијата „Клон“? – Еве како таа изгледа денес

Џована Антонели, познатата бразилска актерка која ја одигра Жаде – улогата на својот...

Мерил Стрип – „Немам трпение за оние кои не го заслужуваат моето трпение!“

„Повеќе немам трпение за некои нешта, не затоа што сум станала арогантна, туку едноставно...

(ФОТО) Дама во бело: Меланија Трамп воодушеви во елегантна креација на Денот на сеќавањето

Првата дама на САД Меланија Трамп ги воодушеви сите со својот беспрекорен изглед на...

Шведската принцеза Софија – Од топлес модел и омразена ријалити ѕвезда до член на кралското семејство

И покрај нејзиното нејзиното бурно минато, таа успеа да ги освои срцата на граѓаните на...

(ФОТО) Познатите под маски максимално ги почитуваат правилата за заштита од коронавирусот

Познатите ѕвезди строго ги следат правилата за заштита Пандамијата на коронавирусот го...

АКТЕРКАТА ЏУДИ ДЕНЧ (85), НАЈСТАРА ЛИЧНОСТ НА НАСЛОВНА НА VOGUE

Со 85 години, актерката Џуди Денч стана најстарата личност која се појавила на насловната...

(ФОТО) #MetGalaChallenge како забавна игра во време на карантин

Секоја година сите ние со нетрпение го чекаме престижниот настан #MetGala за да ги проследиме...

(ВИДЕО) Каролина Гочева со Дуке Бојаџиев и Исмаил Лумановски во прекрасна изведба на „Зборови немам“

Во уште една прекрасна изведба го гледаме Македонското девојче, но овојпат во соработка со...

10 ФОТОГРАФИИ НА КОИ РИЈАНА ИЗГЛЕДА КАКО ДИЗНИ ПРИНЦЕЗА ВО РЕАЛЕН ЖИВОТ

Познатата пејачка од Барбадос, Ријана е претставена низ објективот на многу фотографи низ...

КАРОЛИНА ГОЧЕВА ГО ПРОСЛАВИ СВОЈОТ 40-ТИ РОДЕНДЕН

Македонското девојче, прекрасната пејачка Каролина Гочева вчера (28-ми Април) го прослави...

Сите правила за убавина кои Меган Маркл ги прекрши во текот на кралската должност

Сите знаеме дека во текот на кралската должност, Меган Маркл доби епитет на припадничка која...

(ФОТО) Меланија Трамп повторно воодушеви со беспрекорен пролетен стајлинг

Првата дама на Америка одржа модна лекција – Вака изгледа идеалниот пролетен стајлинг...

Понеодоливи и од плавушите – Ова се најфаталните црнки на сите времиња

Ви ги претставуваме најубавите црнокоси дами кои важат за едни од најголемите убавици на...

(ФОТО) Ирина Шајк во моќна стилска комбинација и за време на пандемија

Ирина Шајк добро знае како да го одвере совршениот стајлинг за секоја прилика Познатиот...