Категории

(ФОТО) 6 најпопуларни бои за коса кои ќе го одбележат ова лето

Каква боја на коса ќе се носи оваа сезона?

Некои фризури бараат повеќе одржување од другите, а посетувањето на фризерските салони на секое четири до шест недели може да ви здосади после некое време. Меѓутоа имаме добри вести за оние кои не сакаат толку често да трошат време и пари на фарбање во салон. Минималното одржување на косата е еден од летните трендови кај боите за коса во 2020.

Сезонските промени како пробување на посветли нијанси кога температурите ќе пораснат и понатаму се чести и релативно очекувани. Но ни доаѓаат и нови стилови а во продолжение во откриваме кои се најпопуларните начини на боење на косата оваа летна сезона.

Бринетите се повторно ‘ин’

Подраснатиот корен е хит – летен изглед

Посветли тонови кои го врамуваат вашето лице

Дилемата помеѓу brown и blonde = bronde

Balayage никогаш не излезе од мода

Топли нијанси кои се преливаат