Чек дис аут
Search

Таг:, , , , , , ,

Несовршености кои привлекуваат – 3 машки „маани“ кои жените ги обожаваат

Машкиот шарм е доста тешко да се опише со зборови, но многу пати во тој сокриен сексапил...

Плетенки – практична и едноставна фризура која можете да ја носите низ дома

Не е тајна дека кога сме дома, немаме нити волја нити потреба да водиме грижа за својот...

Блескава кожа, нежни усни и сини тонови: Трендови во шминкањето за лето 2020

Еве кои „makeup“ трендови ќе бидат најобожавани за време на топлата сезона Блескавата и чиста...

Фризерите откриваат – Со помош на оваа формула дознајте дали ви стои кратка коса

Доколку сакате да направите промена на вашата фризура но не сте сигурни дали кратка коса ќе...

(ФОТО) Кралски раскош: Војвотката Кетрин божествена во сина тоалета на прием во Бакингамската палата

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон мамеше воздишни како домаќинка на приемот во кралската...

Дали ќе ги препознаете без шминка? – Ова е моќта на шминката

Шминката може комплетно да го промени вашиот изглед Благодарение на друштвените мрежи,...

Грешки при негата на косата кои прават таа да изгледа безживотно

Доколку секој ден ви се чини како ‘bad hair day’, дури и кога само сте ја испериле косата, тогаш...

Најстрашните грешки со маските за лице

Овие грешки при негата за лице влијаат значително врз кожата, внимавајте! Маските за лице се...

Личноста на која и е важен само физичкиот изглед – Секогаш ќе биде несреќна

Изгледот денес е преценет, и тоа многу. Поставени се толку тесни рамки за она што се смета за...

(ФОТО) Фризури за тенка и безживотна коса кои ќе ви го дадат посакуваниот волумен

Овие фризури ќе визуелно ќе ви дадат изглед на бујна и цврста коса каква што отсекогаш сте...

Адриана Лима ги откри своите најшокантни тајни за убавина

Сигурно некои од овие трикови за убавина ќе ви се чинат луди, но штом ги практикува Адриана...

(ФОТО) Кејт Мидлтон префинета во истиот стајлинг кој принцезата Дијана го носеше пред 37 години

Војвотката од Кембриџ присуствуваше на приемот во Даблин во розов фустан со принт со точки...

Знаци кои покажуваат дека на вашите шминки им истекол рокот

Шминката со поминат рок може сериозно да му наштети на вашето здравје, бидете внимателни....

„Кожа како облак“ е новиот тренд во светот на убавината

Спрема најновите вести од beuaty стручњаците го најавуваат новиот тренд наречен ‘cloud skin’ кој...

Кокосовото масло може да ве подмлади за 10 години – Еве како

Сигурно мислите дека е невозможно да се подмладите за 10 години, но вие само ја потценувате...

Топла вода со куркума наутро – Магична напивка за организмот

Куркумата е неверојатно корисен зачин кој нуди чудесни придобивки. Ви споделуваме одличен...

(ФОТО) Најпопуларната и наједноставна фризура за оваа сезона која се вклопува во секој стајлинг

Сите обожаваме фризури кои прават да изгледаме убаво и средено а притоа не одземаат многу...

Јаболков оцет за сјајна и здрава коса

Јаболковиот оцет има бројни придобивки, а особено е делотворен при негата на косата Можеби...

Трендови за убавина кои треба да ги заборавите

Нови трендови настапија на „beauty“ сцената, додека овие веќе одамна заминаа во историјата...

Несекојдневни трендови во шминкањето кои ќе владеат оваа година

2020 ќе биде година кога се отстапува од „комфорната зона“ кога е во прашање шминката и...