Категории

(ФОТО) Прекрасни идеи за велигденско декорирање на трпезата

Ви донесуваме малку инспирација за едно весело и забавно уредување на празничната трпеза за празникот Велигден.

Оваа година, прославувањето на големиот христијански празник Велигден ќе помине во домашна атмосфера во кругот на најблиските поради новонастанатата состојба на вирусот и забраната за движење и правење групни собири.
Доколку планирате семеен ручек и сакате да ги изненадите вашите најблиски и да подготвите нешто кое ќе ја развесели целокупната атмосфера, ние ви споделуваме супер идеи како да ја декорирате вашата трпеза.

Она што е важно е да пронајдете иснпирација и да вметнете нешто по ваш вкус. Одберете ги вашите омилени бои кои сакате да ја красат вашата трпезариска маса и експериментирајте со украсите, цвеќињата и боењето на јајцата. Колку поколоритно толку подобро.