Категории

Ивин чај – Рускиот таен лек кој е вистинско чудо од природата

Teucrium – познат како Ивин чај е чудо од природата кое лечи од тешки болести и го зајакнува имунитетот и одржува здравјето во совршена состојба.

Оваа билка е богата со А,Б,Ц витамини како јагленихидрати, каротен, дериват пектин, биофлавоноиди и фенолим.

Ивиниот чај е добар особено за машкото но и за женското здравје. Го зајакнува имунолошиот систем, го подобрува видов, ги ублажува воспаленијата, убивајќи бактерии и ги зајакнува врвните садови, го подобрува варењето и забрзува метаболизмот, се бори против лошиот холестерол и ги отстранува токсините од телото.

Ивиниот чај се подготвува така што се додава една лажица од цветовите и се прелива со 200мл врела вода. Се остава да одстои неколку минути, се процедува па се пие.
Најдобро е да се пие пред појадокот, или утринското кафе да се замени со него.

Прегледи:
822
Објавено на:
08.09.2020