Категории

Исповед. Како навистина изгледа секс кога имате деца … Дали сте се нашле во ваква ситуација ?!

 

Констанс Хол е блогерка која има четири деца и пред извесно време објавила текст, во кој објаснува како изгледа животот со деца. Таа ја “отворила“ душата на својот блог  “The Not So Secret Life Of Us”. Своето искуство со сексот и родителството е споделен со 22 000 следбеници на Facebook, а самиот пост е споделен околу 18 000 пати.

Еве го текстот.

„Имавме родителски секс вчера. Знаете што е тоа, кога имате три и пол минути помеѓу менувањето пелени и спреамањето храна. Она кога ќе забележеш дека вниманието на децата е на друга страна, а има поминато речиси цел месец од денот кога последен пат сте биле интимни, и веќе почнувате да се чувствувате ккао цимери..  Кога заведувањето кон твојот маж се сведува на еден прст кон покажува кон спалната соба, додека другата му ја ставате на неговиот пенис. Кога го местиш креветот така да едната нога ти ја турка вратата, бидејќи, за разлика од многу бучни деца, твоите се екстемно тивки кога роденителите им се прикрадуваат. Кога, без разлика на тоа колку е топло, се покриваш со кебе во случај некој да успее да влезе и да ве фати на дело како вежбате јога во креветот. Навистина е романтично како слушаш Peppa Pig во позадина и знаеш дека секундите ти се одбројани кога слушаш дека почнале реклами. Мажите се прекрасни и импресивни суштества. Неверојатно е како можат да “завршат“ под такви околности, додека нас- жените не ни е баш лесно. Мојот маж е прилично импресиониран, дури и покрај тоа што само лежев на креветот, со опуштени гради, стомак кој виси после бременост, влакнеста интима… тој и понатаму мисли дека сум прекрасна“ !

 

Прегледи:
609
Ознаки:
· · ·
Објавено на:
11.01.2016