Таг:, , , , ,

Истражување: Еве колку сексуални партнери просечно има едно лице

Едно од најинтимните прашања што можеме да ги поставиме на некој, е дефинитивно она за...

Ова се сексуалните фантазии на жените кои ги премолчуваат

Не е тајна дека жените најчесто не сакаат да зборуваат за своите сексуални фантазии, како и...

Жените одбраа: Ова се 10 најдобри пози во сексот (ВИДЕО 18+)

Некако секогаш се зборува за позите кои се генерално добри и интересни. Меѓутоа, кога...

Секс-пози за секоја просторија во станот

Долго сте во врска или во брак, а сексот се претвори во рутина? Излезете од спалната соба и...

Дали сте меѓу нив? Жените родени во ОВИЕ 3 хороскопски знаци се вистински БОЖИЦИ ВО СЕКСОТ

Жените родени во овие 3 хороскопски знаци, оргазам доживуваат без проблем, а со нив секој маж...

Жените изневеруваат поради овие четири основни причини

Според истражувањето на авторот Гери Нуман, 39% од жените барем еднаш учествувале во некоја...

Стручњаците тврдат: Најдобар секс имаме на 32 години!

Просечна личност е најздрава во 30­-те години од животот, најбогата на 47 и има најдобар секс...

Секси начини со кои ќе го излудите партнерот

За многу мажи патот до нивното срце се крие под чаршавот. Еве неколку начини како тотално да...

Како бременоста ве менува вас (и него)?

Бременоста го менува вашиот ум и тело со последователна низа на промени. За почеток, вашето...

Шест митови за оралниот секс во кои веруваат жените

Оралниот секс е уживање само за мажите, луѓето со чувствителни грла не можат да уживаат во...

Љубов, секс, кариера: Кои се најдобрите години во вашиот живот

Просечната личност е најбогата на 47 години, покажаа новите научни истражувања....

Мислев дека можам да бидам љубовница, а потоа љубомората ме претвори во лудак!

Во своите триесетти започнав врска со оженет маж. Не, ова не е типична приказна за прељуба:...

Жената која се сака себеси ги има овие навики

Нашето тело е нашиот темел. Жената која секогаш го оценува своето тело не е онаа која се цени...

Зошто мажите сакаат постари жени? Ова се некои од одговорите!

Мажите конечно проговорија за една од најголемите табу теми. Зошто мажите се одлучуваат да...

Врска и Фејсбук не одат заедно: 5 проблеми што паровите ги имаат поради социјалните мрежи

Верувале или не, овие навидум безопасни ситуации можат да предизвикаат сериозни проблеми во...

Ова се најчестите сексуални изговори

Сексот е важен аспект во односот со партнерот. Успешниот сексуален живот ги зацврстува...

Еве зошто партнерот кој што изневерува никогаш нема да ја напушти сопругата!

Размислете дали навистина ви е потребна таква врска? Зошто да не го напуштите партнерот кој...

Дали дебелите мажи се подобри во кревет?

Турски научници велат дека мажите со поголем стомак се подобри љубовници од оние слабите....

Овие 3 хороскопски знаци ги очекува романтичен август: Подгответе се за многу страст!

Летото е познато по љубовните авантури, но кога станува збор за следните три хороскопски...

Дали сте во врска со сексуален нарцис?

Дали би можеле да бидете во врска со сексуално нарцисоидна личност? Сексуална нарцисоидност...