Категории

Како светот ја дочека Новата 2024 година?

Земјите ширум светот ја дочекаа Новата година со бројни настани, огномети, музика, греано вино, насмевки и весели лица.

Еве како се одбележа пристигнувањето на 2024 година:

Сиднеј, Австралија

Хонг Конг, Кина

Атина, Грција

Њујорк, САД

Будимпешта, Унгарија

Белград, Србија

Скопје, Македонија

 

 

 

 

Прегледи:
126
Објавено на:
03.01.2024