Таг:, , , ,

Најбитните дрва во светот

Дрвата се потсетник за тоа колку природата е издржлива и силна. Кои се најбитните дрва во...

Принцот Вилијам го прослави својот роденден во весела атмосфера со своето семејство

Британското кралско семејство денес го прослави роденденот на Принцот Вилијам, а за таа...

(ФОТО) Ѕвездата од серијата “Game of Thrones” – Софи Тарнер го покажа трудничкото стомаче на прошетка со сопругот Џо Џонас

Софи Тарнер ги изненади своите фанови покажувајќи го трудничкото стомаче за време на...

Преку глава ви е од лоши вести – Имаме еден куп ДОБРИ!

Секојдневно сме бомбардирани од ужаснувачки и шокантни наслови од кои ни се чини дека...

Геј пар присвои девојче со ХИВ кое претходно го одбија десет семејства

Семејството е повеќе од само крв, а приказната за геј парот Дамиан Пигин (42) и Ариел Вихара (39)...

Користете ги зборовите за да создавате, а не за да уништувате

„Ако бараме најмал заеднички содржател на сите човечки проблеми, конфликти, војни, повреди...

Хозе Мухика – Најсиромашниот претседател во светот кој ја донирал својата плата и претседателската палата ја отстапил на сиромашните

Уругвајскиот претседател Хозе Мухика бил најсиромашниот претседател на светот. Како...

(ФОТО) Запловете низ вкусовите, мирисите и боите – Пловечкиот пазар во Индонезија е сензација која е реткост

Најегзотичните овошја се продаваат на овие чамци. Вистинска сензација која ќе ве воодушеви...

(ФОТО) Земја на несекојдневни правила и начини на живот – 10 факти за Австралија кои не сте ги знаеле

Ве водиме во земјата на кенгурите во која важат помалку невообичаени правила на живот – Ова...

Шведската принцеза Софија – Од топлес модел и омразена ријалити ѕвезда до член на кралското семејство

И покрај нејзиното нејзиното бурно минато, таа успеа да ги освои срцата на граѓаните на...

Необична иновација социјална дистанца за гостите во еден кафе-бар во Германија

Животот полека со лесни чекори веќе се враќа во нормала во голем дел од европските земји...

Кралицата Елизабета II има срушено 6 Гинисови рекорди

Никогаш не би погодиле за што станува збор Нејзиното Височество во секој поглед е...

Зошто принцот Хари и Меган на својот син му го дадоа името Арчи Харисон?

Пред неколку дена, принцот Хари и Меган го прославија првиот роденден на синот Арчи На 6 мај...

Видови на жив свет кои се неопходни за опстанокот на планетата

Ние, луѓето, често забораваме дека иако сме најинтелигентен животински вид, во никој случај...

3 од најинтересните кафулиња низ светот

Нема човек кој не сака да седне на едно убаво кафе или чајче, сам со своите мисли, со лап топ...

(ГАЛЕРИЈА) ПРОЛЕТТА КАКО МАГИЧНА СЕЗОНА ВО РАЗЛИЧНИ ДЕЛОВИ НА СВЕТОТ

Сонце, прошетки, пријатно време, насмевки… Секогаш со нетрпение ја очекуваме пролетта,...

Што се крие позади брачната идила? – Принцот Вилијам и војвотката Кејт ја прославија својата 9 годишнина од бракот

Иако се сметаат за хармоничен брачен пар на кого сите му се восхитуваат, тоа не било...

(ФОТО) Принцезата Шарлот го прослави својот 5 роденден доставуваќи храна на изолираните лица

Малата принцеза на Кембриџ наполни 5 години, а Кенсингтонската палата објави неодоливи...

(ФОТО) Принцот Луис го одбележа својот 2 роденден – Војвотката Кетрин сподели преслатки фотографии

Британското кралско семејство деновиве го одбележа вториот роденден на принцот Луис од...

Ова се најпопуларните имиња за момчиња и девојчиња за 2020 година!

Додека одбирањето на имиња за некои родители е најлесниот дел од родителството, за други е...