Категории

Направете сами: Домашен тоник за лице од зелен чај и калинка за чувствителна кожа

Еликсир за подмладување на лицето, затегнување на брчките и одржување на кожата свежа и здрава

Оваа моќна комбинација е безбедна за чувствителната кожа поради своите природни антиоксиданси кои помагаат на кожата која е оштетена од сонце. Го смирува црвенилото и воспалението, помага при затегнување на брчките околу очите и ја подмладува и освежува кожата спречувајќи го стареењето.

Како да го подготвите овој тоник:
Се што ви е потребно се само неколку зрна калинка и свежо подготвен зелен чај. Издробете ги зрната во чајот и додадете ја течноста во шишенце со распрскувач.
Ставајте го тоникот на чисто лице наутро и навечер.

Прегледи:
595
Објавено на:
06.07.2020