Таг:, , ,

Докажано од страна на експерти: Овој производ дава совршена кожа и блескава коса

Неодамна, бројни западни извори објавија материјали за тајната за убавината на Викторија...

Детокс масажа со пилинг: По празничните денови ослободете се од токсините и негувајте ја вашата кожа!

Кожата претставува огледало на нашето здравје, во кое е рефлектиран целиот внатрешен свет...

Јануари е месецот за нови одлуки: Негувајте го својот изглед со најновите услуги во Anti Aging center by Promoitalia

Во новата година треба да донесеме нови одлуки, да доживееме нови искуства и секако да...

Ве мачат акни и масна кожа? Ова е најефикасното решение за вашиот проблем!

Проблемот со масната кожа на лицето е еден од најголемите проблеми со кои се соочуваат...

Во новата година збогувајте се со сувата и оштетена коса: Блескава и здрава коса со само неколку чекори!

Сон на секоја дама е да има прекрасна блескава и здрава коса, а за тоа да се постигне не е...

Природни домашни маски за лице за беспрекорен тен и блескава кожа

Природните домашно подготвени маски за лице се најдобриот и најефикасниот избор Доколку...

Причини поради кои КОКОСОВОТО МАСЛО мора да биде ваш пријател во одржувањето на убавината

Мултифункционалноста го прави тоа да е супер сојузник во секој сегмент од здравјето и...

Клучни совети за жените во текот на празниците – Немојте да си ги дозволите овие грешки!

Внимавајте на овие нешта! Прекумерниот алкохол, недостатокот на сон и нездравата храна...

Блескава кожата во текот на зимата во само неколку чекори

Превенцијата е најдобриот лек Во текот на зимскиот период, од особена важност претставува...

Природна маска за трепки – За волумен и растење

Зошто да ставате вештачки трепки кога можете да направите вашите да изгледаат прекрасни,...

Многу среќни лица, славење на успехот и убавината: Погледнете како изгледаше вториот роденден на La Sensa студио за убавина

Кога се работи со многу љубов, труд, внимание успехот е неизоставен дел од работата....

Брзо и ефикасно: Како да се ослободите од темните кругови под очите

Доколку сте спиеле малку часови, сте биле под стрес, се борите со хормонални промени, темните...

Обуки, нови искуства, нови техники: Тимот на La Sensa секогаш во чекор со најновите трендови во светот на убавината!

За да се создаде професионален тим, лојални и задоволни клиенти, услуги кои секогаш нудат...

Дозволете си гламурозен изглед за себе и најблиските со декемвриската понуда во Anti Aging Center by Promoitalia

Декември е месецот кој го означува почетокот на подготовките за новогодишните празници....

Жената што се сака себеси секогаш ги има овие навики: Ритуали за убавина, здравје и среќа

Внимателното негување на вашето тело не вклучува маникир еднаш годишно, туку постојано...

3 моќни природни состојки кои ќе направат чуда на вашата кожа

Природната козметика е клучна, а со помош на овие 3 состојки кои можете да ги набавите по...

Корејскиот бренд SKIN WATCHERS e новата омилена козметика на македонските инфлуенсерки!

Не е тајна дека корејките се едни од најубавите жени во светот. Нивната кожа е здрава,...

Избегнете ја оваа грешка кога перете алишта во машина: Може да биде ризична по здравјето

Грешка што многумина ја повторуваат – еве што не треба да правите кога перете алишта во...

Грешки кои несвесно ги правиме секој ден, а му штетат на нашето здравје

5 грешки кои секојдневно ги правиме во текот на туширањето Малкумина од нас всушност...

Вашето лице заслужува врвна нега и заштита : „Hydro detox“ за чиста и сјајна кожа

Вашето лице е вашиот идентитет, а токму поради тоа потребно е да го негувате 365 денови во...