Таг:, , , , , , ,

Детокс масажа со пилинг: По празничните денови ослободете се од токсините и негувајте ја вашата кожа!

Кожата претставува огледало на нашето здравје, во кое е рефлектиран целиот внатрешен свет...

Јануари е месецот за нови одлуки: Негувајте го својот изглед со најновите услуги во Anti Aging center by Promoitalia

Во новата година треба да донесеме нови одлуки, да доживееме нови искуства и секако да...

Ве мачат акни и масна кожа? Ова е најефикасното решение за вашиот проблем!

Проблемот со масната кожа на лицето е еден од најголемите проблеми со кои се соочуваат...

Природни домашни маски за лице за беспрекорен тен и блескава кожа

Природните домашно подготвени маски за лице се најдобриот и најефикасниот избор Доколку...

Причини поради кои КОКОСОВОТО МАСЛО мора да биде ваш пријател во одржувањето на убавината

Мултифункционалноста го прави тоа да е супер сојузник во секој сегмент од здравјето и...

Блескава кожата во текот на зимата во само неколку чекори

Превенцијата е најдобриот лек Во текот на зимскиот период, од особена важност претставува...

Брзо и ефикасно: Како да се ослободите од темните кругови под очите

Доколку сте спиеле малку часови, сте биле под стрес, се борите со хормонални промени, темните...

3 моќни природни состојки кои ќе направат чуда на вашата кожа

Природната козметика е клучна, а со помош на овие 3 состојки кои можете да ги набавите по...

Корејскиот бренд SKIN WATCHERS e новата омилена козметика на македонските инфлуенсерки!

Не е тајна дека корејките се едни од најубавите жени во светот. Нивната кожа е здрава,...

Грешки кои несвесно ги правиме секој ден, а му штетат на нашето здравје

5 грешки кои секојдневно ги правиме во текот на туширањето Малкумина од нас всушност...

Јапонска тајна за убавина со чија помош ќе изгледате 10 години помладо

Жените од Јапонија се едни од најдобрите примери за вечна младоликост и убавина Една од...

Дерматолозите предупредуваат: Лоши нешта кои ѝ се случуваат на вашата кожа кога јадете чоколадо

Се што внесувате во организмот се одразува на кожата – советуваат нутриционистите и...

Вашето лице заслужува врвна нега и заштита : „Hydro detox“ за чиста и сјајна кожа

Вашето лице е вашиот идентитет, а токму поради тоа потребно е да го негувате 365 денови во...

5 клучни работи кои морате да ги знаете во борбата против акните

Без откажување од пудрата Речиси сите кои во одреден момент од животот имале проблеми со...

Внимание! Овој пијалок предизвикува брчки

Сигурно сте ја чуле изреката „вие сте она што јадете“, но излегува дека сте „ она што го...

„Ледено миење“ – новитетот против подочњаци и надуеност кој сите жени го практикуваат

Ви откриваме нова тајна Дури и Кејт Мос го користи овој трик за нега на кожата на лицето, дали...

Совети за нега на СУВАТА кожа во текот на студените денови

Доколку имате сува кожа во текот на зимата, задолжително следете ги нашите совети Студеното...

Новиот актуелен тренд кај шминката – Монохроматски мејкап

Што претставува и како да го постигнете Монохроматското шминкање е новиот тренд во beauty...

Природно решение – Како да ги смалите порите на лицето

Совети кои ќе ви помогнат да го намалите изгледот на проширените пори на лицето Порите се...

Време е за есенско освежување на кожата на лицето: Овие 3 третмани се совршени за сите типови на кожа!

Лицето на жената претставува нејзин заштитен знак, најдобар показател на нејзиното здравје,...