Категории

Нашата манекенка Андријана Илиоска ги освојува светските модни писти

Вчеравечер во Милано Италија, се одржа најголемиот настан во историјата на модата. Имено историскиот бренд Moncler го прослави својот 70ти роденден со голема манифестација и голема модна ревија во срцето на Милано, на пијаца Дуомо.

Ова беше еден од најочекуваните настани на оваа модна недела каде што на модната писта, а и пред јавноста настапија 700 танчери, 200 музичари, 100 хористи и 952 манекени и манекенки, меѓу кои беше и нашата манекенка Андријана Илиоска.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ANDRIJANA ILIOSKA (@ailioska)

 

Прегледи:
387
Категории:
Убавина и мода
Објавено на:
26.09.2022