Таг:, , , , , , , ,

(ФОТО) Мадона го прослави 62-от роденден на Јамајка со многу алкохол и наркотици

Вака се слави 62-от роденден ако си поп дива Кралицата на поп музиката Мадона вчера го...

Прославата за 23-от роденден на Кајли Џенер (ГАЛЕРИЈА)

Најмалата сестра во семејството Кардашијан, Кајли Џенер го прослави својот 23ти роденден на...

Принцот Вилијам го прослави својот роденден во весела атмосфера со своето семејство

Британското кралско семејство денес го прослави роденденот на Принцот Вилијам, а за таа...

Светскиот Ден на Црвен крст и Црвена полумесечина беше одбележан со насмевки, цвеќиња и маски

Светскиот Ден на Црвен крст и Црвена полумесечина, 8 мај, е роденден на основачот Анри Динан,...

(ВИДЕО) Меган Маркл го прослави првиот роденден на Арчи читајќи му сликовница

Најмалиот член на Британското кралско семејство – Арчи Маунтбатен-Виндзор го прослави...

Утре, 8. мај го одбележуваме Светскиот Ден на Црвен крст и Црвена полумесечина

Светскиот Ден на Црвен крст и Црвена полумесечина, 8 мај, е роденден на основачот Анри Динан,...

(ФОТО) Принцезата Шарлот го прослави својот 5 роденден доставуваќи храна на изолираните лица

Малата принцеза на Кембриџ наполни 5 години, а Кенсингтонската палата објави неодоливи...

КАРОЛИНА ГОЧЕВА ГО ПРОСЛАВИ СВОЈОТ 40-ТИ РОДЕНДЕН

Македонското девојче, прекрасната пејачка Каролина Гочева вчера (28-ми Април) го прослави...

Џиџи Хадид е бремена! Го очекува своето прво дете со момчето, пејачот Зеин Малик

Ширум светот произлезе најновата вест за бременоста на супермоделот Џиџи Хадид. Таа го...

ЏИЏИ ХАДИД И ЗЕИН МАЛИК ПРЕГРНАТИ ЗАЕДНО ГО СЛАВАТ НЕЈЗИНИОТ 25-ТИ РОДЕНДЕН

Џиџи Хадид неодамна го прослави нејзиниот 25-ти роденден покрај своите најблиски,...

Првата детска амбасада во светот Меѓаши-Република Македонија го слави својот 28. роденден

На 29 април се навршуваат 28 години од оформувањето на Детската амбасада Меѓаши. „Драги...

(ФОТО) Принцот Луис го одбележа својот 2 роденден – Војвотката Кетрин сподели преслатки фотографии

Британското кралско семејство деновиве го одбележа вториот роденден на принцот Луис од...

110-годишната баба Лулу ја преживеа шпанската грозница, граѓанската војна а сега му пркоси на коронавирусот

Луиза Васкез де Силва е родена пред 110 години во градот Понтеведра во Северна Шпанија, таа ја...

Наполни 80 години: Чак Норис не слави роденден, роденденот го слави него

Актерот Чак Норис го прослави 80-тиот роденден Роден како Карлос Реј Норис, прекарот го добил...

Најпознатите глушец и мачка – Том и Џери денес слават 80. години постоење

Многу генерации на деца израснаа со еден од најдобрите и најпопуларните цртани филмови во...

Мојот живот игри без граници уморна приказна, скинати страници празни неиспишани…

Денес Тоше би наполнил 39 години. Нѐ напушти на трагичен начин пред 13 години. Од надворешна...

Утре традиционално ќе биде организирана голема крводарителска акција посветена на Тоше Проески за одбележување на неговиот роденден

Традиционално, на 25.01.2020 година, по шестнаесети пат ќе биде организирана голема...

Ако сте родени на некој од овие датуми, ве очекуваат големи нешта во животот

Астролозите велат дека датумот на раѓање ни го одредува целиот живот. Положбата на ѕвездите...

#ИнстаСреќа хаштаг на денот: Денот што го чекаме цела година #роденден

Родендените се посебни моменти за секој од нас. Без разлика дали ги прославуваме...

Баду слави 7-ми роденден и ве кани на најкреативен начин да бидете дел од него! (ВИДЕО)

„Денес Баду слави роденден 7-ми, екипата позади шанкот секад спремни!“, вака ја започнува...