Категории

Нов Инстаграм тренд – Фламинго поза!

По „Барби стапала“ и „Бамби поза“, нова поза за сликање стана Инстаграм хит, а нејзиното име е „Фламинго“.

Ова лето дамите инспирирани од розевите птици со тенки нозе  ја создадоа позата за фотографирање „Фламинго“. Оваа поза за фотографирање подразбира подигнување на едната нога при сликањето при што потсетува на стоење на фламингото. Многу познати личности веќе имаат фотографии на Инстаграм во оваа поза, а меѓу нив се Џиџи Хадид, Кендал Џенер и останатите Кардишијанки.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gigi Hadid (@gigihadid) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Khloé (@khloekardashian) on

 

Прегледи:
808
Објавено на:
16.06.2019