Таг:, , , , , ,

(ФОТО) Ова е врвот на слаткоста – Преслатки црни мачиња кои ќе дефинитивно ги сопираат сите суеверија

Со векови генерално постои верување дека црните мачки носат несреќа – Но тоа е само мит, а...

(ФОТО) Најубавото нешто што ќе го видите денес – Овците шират среќа и љубов

Овците имаат способност да разбираат емоции, кога ги гушкате или бакнувате тие ви ја...

(ФОТО) Ќе се растопите – Фотографии од мачки кои ќе ви го поправат расположението

Цврсто веруваме дека најдобриот начин добриот ден да го претворите во совршен е да поминете...

(ФОТО) Самохран татко облечен како балерина ги руши стереотипите за татковците и ќерките

Тој изјави дека никогаш претходно не направил вакво нешто но бил повеќе од среќен да го...

(ФОТО) Илустрации низ кои е прикажана вистинската и искрена љубов

Нејзините брутално искрени илустрации ги откриваат убавите мигови, но и оние „чудните“ кои...

#ИнстаСреќа: Вака изгледа среќата – 3 пудлици имаат неизмерна љубов со најмалите во семејството

Домашните миленици ни го збогатуваат животот и не прават посреќни луѓе. Без нив нашиот живот...

(ФОТО) Преслатки верверички – Забавни фотографии кои ќе ви измамат насмевка

Сигурни сме дека ова е едно од најслатките животинчиња, а позите во кои се фотографирани...

(ФОТО) Запловете низ вкусовите, мирисите и боите – Пловечкиот пазар во Индонезија е сензација која е реткост

Најегзотичните овошја се продаваат на овие чамци. Вистинска сензација која ќе ве воодушеви...

(ФОТО) Преслатко домашно животинско царство – Погледнете во домот на оваа љубителка на животни

Шерли Стефан е вистинска љубителка на животни, таа ги лекува болните животни и ги вдомува...

(ФОТО) Магична пролет во Јапонија – Таму каде што црешовите цветови создаваат бајка

Погледнете како изгледа Јапонија во овие денови на пандемија, фотографиите ќе ви го одземат...

(ФОТО) Идеи за декорација на работниот простор за комплетно уживање додека работите од дома

Истражувањата покажуваат дека сме многу попродуктивни доколку работиме во убаво среден...

(ФОТО) Необичната молба на 93-годишната баба од самоизолација која го насмеа светот

93-годишна жителка на Пенсилванија, испрати порака од својот прозорец во која беше испишана...

(ФОТО) Фотографии од дрон – Еве што прават луѓето во карантин, не е се толку тажно!

Целиот свет моментално е во карантин. Еден фотограф одлучи со помош на дрон да провери како...

Фотограф успеал да го забележи совршеното виножито кое го исполнило целото небо

Огнените виножита всушност не се виножита и тие немаат никаква врска со оган. Овие оптички...

Новиот откачен моден предизвик #jacquemusathome кој ги преплави Инстаграм профилите на модните фанатички

Деновиве друштвените мрежи се преплавени со урнебесни предизвици. Ова е најновиот откачен...

(ФОТО) Фотографии од најубавите нешта во животот кои ќе направат да се чувствувате подобро

За позитива и добро расположение во денот Во овие денови кога пандемијата ни ги промени...

(ФОТО) Чуда на небото – Како соединувањето на јато птици создава вистинска магија

Природата секој ден повторно и повторно не воодушевува и не остава без зборови Комбинација...

(ФОТО) Нов тренд: Жени споделуваат слики облечени во венчаници додека седат дома

Социјалната дистанца и изолацијата внесоа прилично многу досада во човековите животи, а...

Коронавирусот не може да ја прекине нивната љубов – Баба и дедо секојдневно пијат кафе на граница

Парот од Германија и Данска пронајде начин за гледање и во време на пандемијата на...

(ФОТО) Земјата на живописни пејзажи и необична традиција: Ве водиме во МАРОКО

Мароко е земјата на силните мириси и вкусови, живописните бои и предели кои го одземаат...