Таг:, , , ,

Тетоважите на прсти кои никогаш нема да излезат од мода (ФОТО)

Тетоважите на прсти станаа многу популарни неодамна и лесно е да се разбере зошто. Иако се...

Спортските парчиња од ’90-тите го освоија Instagram – Еве како ги носат трендсетерките

Никој не мислеше дека спортските парчиња од ’90-тите години повторно ќе се вратат на модната...

(ФОТО) Нов кул начин како да носите ајлајнер

Доколку ви здосади црниот ајлајнер на класичен начин, имаме супер вести за вас – Во beauty...

(ФОТО) Маица-фустан: Модно парче кое обожаваме да го носиме секој ден

За дамите кои преферираат кежуал и шик изглед, овој модел на фустнаи е вистинскиот избор...

5 модни трендови за 2020

Оваа статија ни е потребна на сите, за кога повторно ќе почнеме да излегуваме надвор и да...

Пролетен хит број 1: Како да носите тексас од глава до пети? (ФОТО)

Тексас е материјалот кој дефинитивно никогаш нема да излезе од мода. Панталоните од тексас...

Ова се најмодерните нијанси на пролетен маникир за оваа сезона! (ФОТО)

Во пролет и лето, обично се фокусираме на маникир во светли бои.   View this post on Instagram   A post...

(ФОТО) После трендот на перницата-фустан – пристигна уште еден и тоа многу полуд

Погледнете со што инфлуенсерките го прекриваат своето голо тело Благодарение на...

(ФОТО) Новиот омилен пролетен тренд на дамите – „Машки“ одела

Трендот кој владее веќе неколку сезони оваа пролет повторно на врвот. Oversized оделата се...

Стилот на Ева Лонгорија: Од очајна домаќинка до холивудска дива! (ФОТО)

Американската актерка Ева Лонгорија на 15. март ќе наполни 45 години. Таа овие денови го снима...

Најмодерен тренд оваа година

Меѓу глобалните трендови оваа година се еко-модата и минатото. Во блиска иднина на модната...

Колекцијата на Валентино за есен/зима 2020: Доминација на црната и огнено црвената боја

Модната куќа Валентино ја претстави својата колекција за облека за есен/зима 2020. година на...

Модниот свет како одвај да ги долека маските за лице: Кога веќе мора да ги носиме, барем нека бидат убави!

Корона Вирусот се појави во европските земји токму во текот на модната недела. Модниот свет...

Нов, необичен тренд на убавина: Дали го прифаќате овој маникир?

Нокти кои во моментов го преплавуваат Инстаграм. Новиот тренд, наречен “Lipstick”, се...

Вака се облекуваат самоуверените и успешни жени! (ФОТО)

Може многу да се дознае за жената, врз основа на тоа како се облекува Жените кои зрачат со...

Предимензионираната облека станува сѐ попопуларна: Дали сте доволно храбри да ја носите?

Сако, јакни, па и фармерки во предимензионирана големина се сѐ поактуелни, а на овој тренд му...

Ели Сааб со совршена ревија на модната недела: Оваа колекција на тоалети нема конкуренција!

Модната недела во Париз е во полн ек, а сите љубителки на женствениот стил одвај ја дочекаа...

Ralph & Russo за пролет/лето 2020: Колекција на женствени модели и нежни бои

На Модната недела во Париз брендот Ralph & Russo ја претстави својата колекција за...

Дизајнерите истакнаа: Ова се 3 водечки принтови за 2020 година

Користете ги внимателно и добро искомбинирајте ги. Не можеме да негираме дека еднобојната...

4 трендови за убавина кои ќе бидат доминантни во оваа година

Ова е совршено време за свежо обновување на вашиот секојдневен изглед! Во продолжение...