Категории

Рецепт: Еликсир на младоста и убавината! Направете го овој сок од само 2 состојки

Доколку сакате да изгубите килограми и да го одржите своето тело во совршена форма, консумирајте исхрана која содржи хранливи состојки, витамини и минерали.

Еве еден рецепт за природен сок кој ќе ви помогне во тоа.

Состојки:

  • 8 јагоди
  • 2 средно зрели банани
  • половина чаша минерална вода

Подготовка:

  • Исчистете ги јагодите и бананите и исечкајте ги на парчиња
  • Ставете ги во блендер и додадете вода
  • Доколку сакате, можете да додадете и коцка лед или бадемови лушпи за зачинување на вкусот
Прегледи:
284
Објавено на:
28.03.2018