Таг:, , , , , , , , , ,

5 лесно достапни летни овошја кои мора да бидат дел од Вашата исхрана

Летото веќе дојде, а тоа, освен по календарот, го приметуваме и по веќе претоплите...

Денес го славиме Спасовден: Ден за славење и симбол на победата над смртта!

Спасовден или „Денот на спасот“ е сеќавање на денот кога Исус Христос последен пат им се...

Што се случува во вашето тело кога јадете јагоди?

Најпопуларното мајско овошје е супер ужина Со долгоочекуваниот почеток на летото откриваме...

Брз ролат со јагоди: Лесен десерт идеален за пролетните денови! (РЕЦЕПТ)

Уживајте во овој совршен десерт! Состојки: 200 гр јагоди 200 мл слатка павлака 5 јајца 4 лажички...

Неодоливо слатко задоволство – Напиток со вкус на јагода кој сите го обожаваат

После популарното whipped coffee, ни доаѓа напиток со вкус на јагода за кој сме сигурни дека нема да...

Запознајте го новиот вид на јагоди со вкус на ананас

Овие миризливи јагоди се како ананас! Дали некогаш сте виделе бели јагоди? Тие се наречени...

Поучна приказна која ќе ве натера да верувате во своите соништа и да се борите за својата иднина

Еден човек без работа се пријавил на конкурс во Микрософт за работната позиција „чистач на...

Здрав рецепт за колачи: Кошнички со јагоди

Во овој здрав десерт кој брзо се приготвува, вкусот на јагодите доаѓа до полн израз …...

Рецепт за брз чизкејк со јагоди: Десерт кој се служи во чаша

Ова е вистинско време да направите десерт кој што воедно и ќе ве освежи и ќе ве маѓепса со...

Коцки од лимонада и јагода

Освежителен десерт кој ќе ве воодушеви при првиот залак! Состојки (за 24 парчиња): 220гр. брашно...

Совршено летен освежувачки микс: Лимонада со јагоди! (РЕЦЕПТ)

Лимонада, само малку подобра. Сјаен напиток за време на летните високи температури. Потребни...

Задоволете ги сите сетила: Крцкави форнети со џем од јагоди! (РЕЦЕПТ)

Направете крцкави форнети и уживајте во нивниот вкус! Состојки: пакување готово тесто џем од...

Направете сами: Домашен ликер од јагоди! (РЕЦЕПТ)

Потребен ви е само половина час! Состојки: 800 г јагоди 1 литар вода 650 г шеќер 1 литар џин...

Едноставен за подготовка: Вкусен ролат со јагоди! (РЕЦЕПТ)

Направете им го на своите домашни овој вкусен десерт. Состојки за тесто: 4 јајца 4 лажици...

Освежително смути кое го решава проблемот со надуеност и бавен метаболизам

Надуеноста на стомакот е чест проблем со кој се соочуваат многумина. Исто и бавниот...

Овошни палачинки со јагоди: Толку сочни што се топат во уста! (РЕЦЕПТ)

Совршен десерт за целото семејство! Состојки: 300 мл млеко 200 г брашно 300 г јагоди малку сол 2...

Овошје и зеленчук кои содржат најмногу пестициди

Една од најчестите причини зошто луѓето јадат органски производи е зошто сакаат да ги...

7 ноќни закуски кои имаат малку калории и не го нарушуваат сонот

Дали ви се случува доцна во ноќта да почувствувате глад, иако знаете дека не треба да јадете...

Ова е најдобриот овошен коктел кој дава енергија за целиот ден (РЕЦЕПТ)

Вкусниот коктел од мента и сок од грејпфрут е еден од најдобрите начини да го зајакнете...

10 домашни напитоци кои го чистат телото од токсини и ги топат масните наслаги

Газираните сокови кои се полни со шеќер заменете ги со грејпфрут, боровница и други овошја...