Категории

Шармантна и грациозна – Ова лето дамите се вљубени во бојата на ЛАВАНДА

Светло виолетова – лаванда е бојата која ова лето ги освои дамите а со оглед на тоа колку префинето и магично изгледа, јасно ни е зошто..

Нијансата на лаванда е една од оние деликатни бои ја истакнуваат женственоста и гламурот, таа изгледа нежно и шармантно а сигурни сме дека не постои дама на која не и прилега. Ова лето особено се популарни фустаните со карнери во лаванда нијаса, прозрачните кошули од лелеави материјали и фустаните од свила кои во оваа нијанса делуваат вистински луксузно.

 

 

Прегледи:
513
Објавено на:
08.08.2020