Таг:, , , , , , , , ,

Лен – Омилениот летен материјал во кој секоја модна комбинација изгледа луксузно

Ленот е материјал создаден за летото и високите температури Кога се во прашање високите...

Шармантна и грациозна – Ова лето дамите се вљубени во бојата на ЛАВАНДА

Светло виолетова – лаванда е бојата која ова лето ги освои дамите а со оглед на тоа колку...

(ФОТО) Стајлинг за 10-ка – Џесика Алба во најдобрата класична модна комбинација

Стајлинг кој можете да го носите секаде затоа што е вечна класика Познатата актерка беше...

Мала црна класика – Црниот фустан е парче од кое не се откажуваме ни во лето

Секогаш кога сакате да изгледате убаво, еленгатно и дотерано а не знаете што точно да...

Удобни и модерни – Класичен модел на панталони кои ќе ги носите секаде

Овој модел на панталони е еден од оние безвременски трендови кои секогаш ќе ви се најдат при...

Еспадрили – Омилените летни обувки на познатите дами

Кејт Мидлтон и кралицата Летисија ги обожаваат и се неизоставен дел од нивните летни...

Најпопуларната боја на коса за ова лето – Стои одлично на секоја жена

Стилистите и фризерите ја пронајдоа идеалната нијанса на боја на коса која одлично стои на...

Нежна и шик – Ова е омилената боја на французинките ова лето

Ова лето француските дами се инспирирани од бојата на сонцето Лето, сонце – топлите денови и...

Новата омилена фризура на познатите – Џеј Ло и Ариана Гранде ја обожаваат

Супер кул и модерна – Оваа фризура се прави брзо и идеална за летниот период Трендовите кај...

Модна лекција од две стилски дами – Кошула-фустанот е главно модно парче ова лето

Шпанската кралица Летисија и Првата дама Меланија дадоја одобрување за кошула-фустанот...

(ФОТО) Италијански шарм – Марамата во коса е најубавиот моден додаток за ова лето

Инспирирани од префинетоста на италијанските дами кои на овој начин ја стилизирале својата...

Летно must have парче – Плисирано „тенис“ здолниште е главниот хит оваа сезона

Всушност, не само здолништето за тенис, ова лето комплетниот „тенисерски“ стајлинг е...

(ФОТО) Панталоните со рамен крој се задолжително модно парче – А ова лето се тотално ‘ин’

Панталоните со рамен крој се модно парче кое морате да го поседувате во вашиот плакар затоа...

(ФОТО) Тренд наметки за на плажа за лето 2020

Летниот стајлинг за на плажа не би бил потполн без моден додаток како што е наметката ...

Љубов на прв поглед – Бикините со машни се главниот тренд за ова лето

За ова лето го имаме убедливо најшармантниот моден тренд кога се во прашање костимите за...

Време е за најомилениот летен тренд – СЛАМЕНИ ШЕШИРИ

Една од главните причини поради која го обожаваме летото се модните додатоци кои ги има на...

Модниот свет е вљубен: Ова е најпопуларниот модел на фустан за ова лето

Овој модел на фустан се распродава за миг Овој модел на фустан моментално се распродава за...

(ФОТО) Вака се носи минимализам – Најпрефинетиот моден тренд за ова лето

Обожавателките на едноставните модни комбинации со класични кроеви и бои ќе се вљубат во...

(ФОТО) Модни трендови од филмот Clueless кој и ден-денес ги обожаваме

Култната комедија Clueless беше снимена во 1995 година, а шармантната Шер и ден-денес претставува...

(ФОТО) Ова е најкул тренд на стилизирање панталони и сандали

Ова не е тренд за секого, но вие кои ќе се определите за него бидете сигурни дека ќе изгледате...