Категории

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 1. МАЈ 2020 ГОДИНА

На Овенот му е потребен одмор на планина, Ракот го очекува период исполнет со работа, Водолијата треба да се посвети на домот и семејството.

Овен 

После успешната работа и добро изврешениот проект, време е за се почесите со кратко патување, како и голема релаксација. Чистиот воздух во планина ќе ви донесе големо освежување. Внимавајте на вашето здравје.

Бик

Успехот од претходниот период, прославете го заедно со вашите блиски. Очекувајте големо изненадување на љубоцен план. Можна е и сериозна врска. Внимавајте на здравјето, можна е настинка.

Близнаци

Некој ваш обожавател ќе почне сѐ повеќе да ви го привлекува вниманието, но внимавајте на вашето однесување за да не го разочарате и да не се прикажете во лошо светло. Потрудете се да ги задржите луѓето до вас.

Рак

Ви претстои период исполнет со работа. После долгите работни денови, опуштете се со мал шопиг и свежи идеи за уредување на вашиот дом.

Лав

Наместо само да планирате, почнете и да делувате. Со тоа ќе ги зголемите шансите за успех. Наместо да седите и да очајувате за бившиот партнер, одговорете на поканите од вашите обожаватели.

Девица

Нова љубов, нов почеток. Време е да го зголемите кругот на пријатели. Со добра организираност ќе имате време за сѐ. Не заборавајте на вашиот изглед, посетете ја теретаната во ваша близина.

Вага

Почнете со остварување на вашите планови. Делувајте полека, но ефикасно. Побарајте помош од пријателите и ќе се уверите дека ти е се секогаш тука за вас.

Шкорпија

Забава, забава и само забава. Денот ќе ви биде исполнет со покани за забави и вашето присуство ќе носи само поголемо расположение на сите. Можно е и запознавање на нова привлечна личност.

Стрелец

Зголемете ја вашата самодоверба. Со тоа ќе ги убедите деловните партнери дека сте способни за повисока позиција. Работете и на самодовербата со партнерот, покажете ја страната што досега не ја видел.

Јарец

Бидејќи вашата финансиска состојба е слаба, време е малку да одморите и да се посветите на работата. Ноќта поминете ја во својот дом читајќи добра книга или гледајќи добар филм.

Водолија

Посветете внимание на домот и семејството. Издвојте малку повеќе време и за себе. За да има успех, потребно е и да делувате. Со позитивна енергија, можете во сѐ да успеете.

Риби

Што и да правите во денешениот ден, правете го умерено, стабилно и полно со самодоверба. Со тоа ќе покажете на вашата околина дека сте способни да ја завршите секоја зададена задача.

Прегледи:
869
Објавено на:
30.04.2020