Категории

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 6. МАЈ 2020 ГОДИНА

Овенот го чека поволен ден, Бикот има проблем со имунитетот, на Лавот му е потребен одмор, Вагата има криза во бракот.

ОВЕН

Може да очекувате генерално поволен ден. Ако вашата работа е поврзана со продажба, ќе имате голем успех. Можно е да не ја забележувате личноста која се обидува на суптилен начин да ви ги покаже емоциите. Чувајте се од хронични болести.

БИК

Може да очекувате ден во кој ќе имате многу обврски. Потрудете се да се посветите на работата сега кога е тоа важно. Склони сте кон чести кавги и љубоморни испади со саканата личност. Проблеми поради паднат имунитет.

БЛИЗНАЦИ

Пред вас е некој пресврт на работно поле. Имате впечаток дека состојбата е нестабилна и дека ви се руши тлото под нозете. Нова љубовна прилика ве очекува но од вас зависи дали ќе ја искористите или не. Одлично се чувствувате.

РАК

На работата имате успех и ве прати среќа и судбината сега дефинитивно е на ваша страна. Секој човек има свои маани па така и вашиот партнер. На вас е одлуката дали ќе ги прифатите. Проблеми со стомакот.

ЛАВ

Работните обврски на некој начин ве гушат. Потребен ви е одмор за да се наполните со енергија. Лесно го покажувате интересирањето кон личноста која ви се допаѓа. Ви одговара физичка активност.

ДЕВИЦА

Финансиската состојба би требало полека да се поправува кај вас. Може да очекувате позитивен ден. Односот со саканата личност може да биде променлив во наредниот период и сами веќе не знаете што сакате. Внимавајте на исхраната.

ВАГА

Одложувањето на работните обврски е нешто во што сте генерално добри и сега дојде време сериозно да се посветите на работата. Вашиот брак е во криза и свесни сте дека така е веќе подолго време. Можни се проблеми со срцето.

ШКОРПИЈА

Ве очекува многу добра ситуација на работно поле и пари, подготвени сте да остварите и уште поголем успех во иднина. Задоволни сте со својот емотивен избор и добро се чувствувате поради тоа.

СТРЕЛЕЦ

Доаѓа до сериозни промени во раководството кое со тек на време значајно ќе се одрази и на вашиот деловен статус. Подготвени сте на саканата личност да и ја дадете љубовта која ја бара од вас. Ви се враќаат проблемите со кичмата.

ЈАРЕЦ

Постепено се ослободувате од големиот број на обврски кои сте ги имале во претходниот период и чувствувате големо олеснување поради тоа. Ја засакавте својата слобода и не сакате нова врска. Имате додворувачи, но не ве интересираат. Се чувствувате многу добро.

ВОДОЛИЈА

Вашата загриженост и нервоза која ја покажувате може да ги демотивира соработниците и да направи општи проблеми на работно поле. Заладувањето на односот помеѓу вас и саканата личност води до прекинување на врската. Водете сметка за урогениталниот тракт.

РИБИ

Сериозни сте и важно ви е работата да иде во посакуваниот правец. Ќе направите сѐ што можете за да ги остварите своите цели. Не очекувајте почеток на нова врска денес. Ова не е поволен ден за вас на љубовно поле. Можна е појава на камен во бубрезите.

Прегледи:
1015
Објавено на:
05.05.2020