Категории

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 16-17 МАЈ 2020 ГОДИНА

Биковите нека водат сметка за здравјето, на Раковите сѐ им оди од рака на љубовно поле, Лавовите ги мачи љубомора, кај Шкорпиите е можен пад на имунитет.

ОВЕН

Доколку се занимавате со приватен бизнис, пред вас е период кој носи мало олеснување. Може да се каже дека односот со саканата личност доаѓа до проблеми во текот на викендот. Можни се бурни кавги. Проблеми со варење.

БИК

Не ви е лесно да ги покажете своите деловни намери бидејќи вашиот збор како да не доаѓа доволно до израз. Можни се помали недоразбирања во комуникацијата со саканата личност. Водете сметка за зглобовите.

БЛИЗНАЦИ

Пред вас се некои отежнувачки околности на деловно поле поради кои не можете да напредувате. Имате впечаток дека саканата личност не е сосема искрена кон вас. Сѐ повеќе се сомневате. Проблеми со кичмата.

РАК

Пред вас е поволен викенд. Во наредниот период ве очекува решавање на некои проблеми. Емотивно сте сосема сигурни во своите одлуки. Со саканата личност личност полека планирате и деца. Одлично се чувствувате.

ЛАВ

Можни се некои помали препреки на деловно поле. Многу работи ве оптеретуваат. Вашата љубомора би можела да донесе конфликти помеѓу вас и партнерот. Не ви е лесно да и верувате на саканата личност. Здравјето ви е нарушено.

ДЕВИЦА

Можно е да имате некои кочници и блокади поради кои нема успешно да ги реализирате своите деловни планови. Имате впечаток дека партнерот веќе не е среќен покрај вас и го пуштате да си оди од вас. Внмавајте на бешиката и бубрезите.

ВАГА

Ве очекува поволен ден за решавање на деловните компликации. Судбината е сега на ваша страна. Имате добар однос со саканата личност. Може да очекувате поволен викенд за љубов. Здравјето е во ред.

ШКОРПИЈА

Иако сте загрижени за своите деловни околности, во наредниот период ќе успеете да ги решите своите проблеми. Може да очекувате можност за обнова на емотивната врска од минатото. Пад на имунитетот ве очекува во наредниот период.

СТРЕЛЕЦ

Ве очекува многу поволен викенд. Пристигнуваат нови, добри вести! Имате добар однос со брачниот партнер. Ако сте слободни, размислувате за нова врска. Здравјето е солидно.

ЈАРЕЦ

Пред вас е напорен викенд во кој постојано ќе доаѓаат некои нови обврски и компликации. Помали недоразбирања со личноста која ви се допаѓа ви носат нервоза. Можни се проблеми со варењето.

ВОДОЛИЈА

Напорната работа и труд ќе ви се исплатат гледано на подолги стази. Може да очекувате деловен напредок. Саканата личност треба да покаже малку повеќе разбирање кон вас. Водете сметка за забите.

РИБИ

Можеби се наоѓате под притисок. Наредниот период ви носи многу стрес на деловно поле. Склони сте кон кавги со партнерот. Многу нешта не ви одговараат во врската. Водете сметка за главоболката.

Прегледи:
899
Објавено на:
15.05.2020