Категории

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 20-21 ЈУНИ 2020 ГОДИНА

Овенот може да очекува проблеми со саканата личности, Водолијата е среќна, Лавот го очекува нова врска.

ОВЕН

Пред вас е поволен период доколку имате во план некои нови потези на работно поле. Имате проблеми со саканата личност бидејќи не и верувате доволно. Вашиот однос е многу нестабилен. Пад на имунитет.

БИК

Време е да се позанимавате со односот кој го имате со шефовите. Може да очекувате период во кој ќе имате некои компликации. Односот со саканата личност не е добар и имате чувстви дека доаѓа до заладување. Проблеми со бубрезите.

БЛИЗНАЦИ
Преоптеретени сте со обврските кои ви стојат над глава. Имате чувство дека сите важни обврски ви се доверени вам. Се чувствувате отфрлено или не поминувате доволно време со саканата личност. Проверете ја крвната слика.

РАК

Ќе ви се укаже можност за напредување на работното место каде што се наоѓате моментално. Судбината ќе биде на ваша страна. Нагло ќе дојде до проблеми и пореметувања во односот со саканата личност. Постојат многу несогласувања помеѓу вас. Зголемен притисок.

ЛАВ

Доколку се занимавате со приватен бизнис, може да очекувате поволен викенд за некои нови одлуки. Ве очекува нова врска, кога најмалку ќе се надевате. Ќе се споите под необични околности. Проблеми со варење.

ДЕВИЦА

Ве очекува кратко патување или можност да склопите нова соработка која ќе ви значи многу подоцна. Комуникацијата со партнерот е солидна, задоволни сте со текот на вашата врска и добро се чувствувате. Проблеми со дишните патишта.

ВАГА

Во некои ситуации се чувствувате како да не можете да напредувате бидејќи некоја личност ненамерно ве кочи во тоа. Постои дистанца меѓу вас и партнерот. Не се чувствувате баш најдобро поради тоа. Не се напрегајте.

ШКОРПИЈА

Ве очекува период на промени, ако веќе сте имале намера да го менувате рабаотното место ќе бидете многу задоволни. Враќањето на поранешната љубов би можело на некој начин да ги поремети вашите планови на љубовно поле. Би ви годела физичка активност.

СТРЕЛЕЦ

Важно е да бидете подготвени да дадете сѐ од себе за да успеете да ги остварите промените за кои сонувате. Потребно е да бидете искрени кон партнерот ако сакате врската да се стабилизира и поправи. Добро се чувствувате.

ЈАРЕЦ

Ве очекува тежок викенд на работно поле. Нема да оди сѐ онака како што посакувате. Потрудете се на ова поле да поставите одредени граници. Пред вас е шанса да остварите подобар однос со саканата личност. Зајакнете го имунитетот.

ВОДОЛИЈА

Ве очекува поволен викенд, среќата сега е на ваша страна па може да очекувате задоволство. Ќе запознаете интересна личност која ќе ги покаже отворено симпатиите кон вас. Спортувајте!

РИБИ

Соработката со странство полека се прекинува. Време е да свртите кон некои нови работни цели. Дококу сте во врска, пред вас е многу добар викенд за искрен разговор со партнерот. Избегнувајте масна храна.

Прегледи:
789
Објавено на:
19.06.2020