Категории

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 8 И 9 ЈАНУАРИ 2022 ГОДИНА

Близнаците ги очекува нова љубов, Лавот има здравствени проблеми, Рибите ќе уживаат во одлична атмосфера со соработниците.

ОВЕН

Имате среќа на деловно поле. Може да очекувате многу добри промени во иднина. Ви се додворува личност која во вас не буди преголеми емоции. Сега не сте подготвени за врска. Спортувајте!

БИК

Следи можност да ги покажете своите способности на деловно поле и да доживеете позитивни промени. Доколку имате планови за основање семејство, заедница со саканата личност – сега е поволен период за тоа. Нема нагласени проблеми.

БЛИЗНАЦИ

Поволен викенд за почеток на нова работа или соработка која би можела да води до успех. Ве очекува голема љубов со нова личност. Во вашиот живот сега влегува личноста за која сте сонувале претходно. Добро се чувствувате.

РАК

Ве очекува успех кога станува збор за работата. Може да се надевате на позитивни околности на ова поле. Имате голема шанса да влезете во љубовна врска која може да стане многу сериозна. Спортувајте.

ЛАВ

Не е поволен момент за поголеми ризици на ова поле. Избегнувајте вложувања или поголеми трансакции денес. Многу сте посветени на тоа да остварите семеен мир и стабилност со личноста која ви се допаѓа. Можна е вртоглавица.

ДЕВИЦА

Можно е да дојде време да прифатите поголема одговорност и малку повеќе да се заземете за својот став. Ве очекува стабилна ситуација со саканата личност. Не сте подготвени на поголеми промени на ова поле. Проверете крвна слика.

ВАГА

Ве очекува можност да ги реализирате промените кои на кои се надевавте долго време. Не ги потиснувајте своите емоции, бегањето од нив не може да донесе напредок. Проблеми со дишните патишта.

ШКОРПИЈА

Ве очекуваат промени на деловно поле, дури и ако сами не ги иницирате. Со саканата личност имате многу променлив однос, комуникацијата од ден на ден е сѐ полоша. Полека се ладите еден од друг. Мали проблеми со органите за варење.

СТРЕЛЕЦ

Може да очекувате стабилна состојба кога станува збор за работата. Не ве очекуваат промени во наредниот период. Доколку се препуштите на емоциите може да очекувате убав викенд со саканата личност. Водете сметка за очите.

ЈАРЕЦ

Имате многу деловни обврски и преоптеретени сте. Денешниот ден ви носи голема количина стрес на работа. Посакувате емотивни промени, но мрзеливи сте и не преземате сѐ уште ништо. Зголемете го внесувањето на витамините и течностите.

ВОДОЛИЈА

Некои нови вести наскоро ќе слушнете, а тие информации кои доаѓаат до вас се пресудни за значењето на деловните одлуки. Доколку сте во врска, може да очекувате дека партнерот ќе биде нерасположен викендов. Би ви годела масажа.

РИБИ

Ве очекува добра атмосфера со соработниците. Заедно можете да остварте позитивни пресврти. Можноста да влезете во нова врска наскоро се отвора. Ќе бидете задоволни од љубовните промени. Нема проблем со здравјето.

Прегледи:
1213
Објавено на:
07.01.2022