Категории

Свадбата на Пипа Мидлтон и Џејмс Метјус низ фотографии

Вчера на 20-ти мај се одржа свадбената церемонија на сестрата на Војвотката Кејт, убавата Пипа и нејзиниот избраник Џејмс Метрјус. 

Покрај неа, задолжена за најмалите учесници во свадбата беше Кејт како што пренесовме во текот на вчерашниот ден, а од целокупните фотографии може да забележиме дека ова ќе биде една од најголемите и најпрестижни свадби во Британија за оваа сезона. Елеганција и луксуз, се тоа што доликува за овие семејства.

Пипа Мидлтон изгледаше прекрасно во фустан на британскиот дизајнер Giles Deacon, а покрај елегантен изглед кој го имаа младоженците, неминовно е да се заебелжи среќата со која бликаа двајцата.