Таг:, , ,

Принцот Хари „ја искара“ Меган на официјалниот настан по повод Британскат армија

Секој јуни една сабота е посветена на официјалниот роденден на Кралицата, а воедно се...

Џенифер Лопез е прогласена за модна икона

Оваа година е среќна година на актерката и пеачка Џенифер Лопез. Минатиот месец на плажа на...

Светски рекорд: Се развеле по само 3 минути брак!

Неверојатната приказна која се случила во Кувајт, ги срушила сите рекорди кога станува збор...

Кој не би посакал ваков претседател? Погледнете зошто претседателот на Ирска е толку интересен

Претседателот во Ирска во најголема мера има церемонијални и ограничени овластувања....

Ева Лонгорија блесна во нежна розева комбинација

Американската актерка која се прослави со улогата во серијата “Desperate Housewifes”, Ева...

9 нешта кои им се навистина важни на гостите на вашата свадба

Кога се подготвувате за вашата свадба, сакате сите да ги направите среќни и задоволни со...

Бајковита свадба: Серена Вилијамс и Алексис Оханијан го кажаа судбоносното ‘Да!’

Серена Вилијамс и Алексис Оханијан запливаа во брачните води. Тие го кажаа судбоносното...

Каролина има уште еден повод за радост и среќа: Убавата вест ја сподели јавно со сите! (ФОТО)

Крајот од изминатиот месец септември беше посебен за Каролина Гочева. Го изговори...

Вака изгледаат свадбените бајки во ресторан Аликас…создадете ја и вашата (ВИДЕО)

Бајката не ја создава просторот, ниту пак музиката или временските услови…бајката ја...

Свадбата на Пипа Мидлтон и Џејмс Метјус низ фотографии

Вчера на 20-ти мај се одржа свадбената церемонија на сестрата на Војвотката Кејт, убавата...

Невеста и младоженец на нивната свадба направиле преубав гест за нивните баби

Овие младоженци направиле нешто навистина убаво за нивните втори мајки, односно баби. На...

Александра омажи се за мене: Младиот полицаец ја запроси својата сакана со помош на своите колеги…

Уште едно во низата невобичаени и несекојдневни запросувања се случи денес во Центарот за...

7 интимни детали од венчавката на Бред и Анџелина

Веројатно кога имаш толку големо семејство, нема потреба некој друг да ти ја организира...

Најдоброто свадбено видео до сега – Младоженецот и другарите играат на Beyoncé!

Ги има многу, но мора да кажеме, ова до сега е најдоброто! Кога би се собрале младоженецот и...

Фото: Кога Andrea Bocelli ти пее на венчавката…

Уште еден доказ дека Ким и Канје има свадба како од бајките е фактот дека еден од најдобрите...

Фото: Ким & Канје – први официјални свадбени слики!

Минатиов викенд интернетот беше преплавен со информации од свадбата на Ким Кардашиан и...