Категории

Свежи и следниот ден: Брзи мафин крофни со сирење! (РЕЦЕПТ)

Ова е рецепт кој сигурно ќе ве воодушеви!

Состојки:

  • 3 јајца
  • 150 г сирење
  • 2 јогурти
  • 50 мл масло
  • 150-200 г брашно
  • 1 прашок за пециво
  • сол по потреба

Јајцата изматете го, додадете брашно измешано со прашок за пециво, издробено сирење, јогурт, масло и сето тоа изедначете го. Ставајте ја смесата во калапите за мафини и печете на 200 степени околу 35-40 минути.

Мафин-крофните се одлични и свежи и следниот ден.

Добар апетит!

Прегледи:
647
Објавено на:
02.02.2019