Таг:, , , , ,

Овошен јогурт со мармалад: Десерт подготвен за неколку минути

Ако немате доволно време да подготвите некој десерт, овој брз рецепт е идеален за вас....

Розеви коцки од само 4 состојки: Нежен вкус во кој ќе се вљубите! (РЕЦЕПТ)

Автентичноста на овој десерт е во специфичниот вкус на брусницата која се спојува со...

Најбрза и најслатка кекс торта со вишни и чоколадо: Без печење, готова за 15 минути!

Овој освежителен десерт ќе го воодушеви вашето семејство, а идеален е за топлите денови кои...

Двојна чоколадна сензација: Мафини чиј вкус се памти! (РЕЦЕПТ)

За љубителите на чоколадото имаме одличен рецепт кој вклучува дупла доза чоколадо. Состојки...

Ќофтиња од тиквица и месо: Предјадење во кое ќе уживате! (РЕЦЕПТ)

Израдувајте ги членовите на вашето семејство со овие ќофтиња и една чаша црно вино....

Ултимативен детокс: Сѐ што ви е потребно е само една чаша! (РЕЦЕПТ)

Овој напиток ќе го исчисти вашиот организам, ќе ја обновите енергијата и ќе ги внесете сите...

Брз ролат со јагоди: Лесен десерт идеален за пролетните денови! (РЕЦЕПТ)

Уживајте во овој совршен десерт! Состојки: 200 гр јагоди 200 мл слатка павлака 5 јајца 4 лажички...

Домашна пица: Вкусен оброк кој се подготвува многу бргу! (РЕЦЕПТ)

Брза приготовка за вкус кој се памети! Состојки за кора: 200 мл млеко или вода малку шеќер сол...

Направете совршени лазањи по овој рецепт!

Ви претставуваме одлични трикови за најлесна подготовка на лазањи, а вкусот ќе биде...

3 совршени Jägermeister коктели на кои нема да им одолеете

Коктелите претставуваат совршен микс од неколку состојки кои се надополнуваат и создаваат...

Подгответе вкусни њоки: Оброк за целото семејство! (РЕЦЕПТ)

За подготовка на овие њоки ќе ви биде потребно малку труд, а семејството ќе ви биде...

Мини пици подготвени за миг: Закуски кои ќе ги обожавате!

Овој рецепт е идеален кога имате многу малку време, а ви се јаде нешто вкусно Состојки: 1/2...

Чизкејк со сливи: Магичен вкус на кој нема да одолеете! (РЕЦЕПТ)

Направете го овој рецепт и уживајте во неодоливиот вкус. Состојки: 250 гр брашно 50 гр мелени...

Рецепти за 6 сосови кои се повкусни од кечап и мајонез!

Сосовите го подобруваат вкусот на јадењето и му даваат сосема нова нота. Меѓу...

Магија од вкусови: Направете сочна овошна торта! (РЕЦЕПТ)

Направете вкусен десерт за целото семејство! Состојки: 150 г мелен кекс 250 г путер 400 г слатка...

Здрави кнедли со сливи: Омилен десерт кој може да го јадете без грижа на совест! (РЕЦЕПТ)

Обидете се да направите малку поинаква комбинација од состојки со сливи кои сигурно ќе ве...

Зачинето поховано пилешко: Крцкав вкус кој не се заборава! (РЕЦЕПТ)

Подгответе го пилешкото на овој начин и уживајте во магијата на вкусот! Состојки: 50 гр брашно...

Три најубави јадења од тиквица и домат: Здраво и вкусно! (РЕЦЕПТ)

Искористете го зеленчукот до максимум и подгответе некое од овие три вкусни оброци! Чорба од...

За витко тело: Протеинска салата со леблебии и пченка готова за 5 минути! (РЕЦЕПТ)

Оваа салата е одлична за оние денови кога немате многу време, бидејќи за да ја подготвите ви...

Чипс од јаболко: Здрава и вкусна закуска! (РЕЦЕПТ)

Не мора посебно да нагласуваме колку се јаболките здрави, па затоа оваа закуска е одличен...