Таг:, , ,

Аријана Гранде, Мајли Сајрус и Лана Дел Реј во новиот спот „Не ме нарекувај ангел“

Soundtrack по повод новиот филм „Ангелите на Чарли“ Аријана Гранде го објави спотот за песната...

Ова се најактуелните трендови за оваа есен

Уште на самиот почеток на новата сезона ви ги донесуваме трендовите кои ќе бидат апсолутен...

Будокон јога: Зошто овој стил е посебен за вашиот ум?

Освен за физичкиот изглед, будокон јогата помага и за стимулирање на мислите… Будокон...

Вкусот на Индија отсега е поблиску до вас: Нов индиски ресторан во Скопје кој нуди нешто сосема поинакво!

Земјата на магичните зачини се наоѓа во јужниот дел на Азија, а по површина го покрива...

Лусиана Лопилато и Мајкл Бубле го очекуваат своето трето дете!

Мајкл Бубле и Лусиана Лопилато го очекуваат своето трето дете. После шпекулациите, тие веста...

„Со љубов од Париз“ наскоро во продажба: Магичен роман за секоја девојка која некогаш ја сонувала блескавата светлина на Париз

Магичен роман за секоја девојка која некогаш ја сонувала блескавата светлина на Париз и...

Последната книга на една од најпродаваните авторки на Њујорк Тајмс наскоро во Македонија

Со издадени преку 70 книги, од кои голем број на бестселери, некои од нив се екранизирани, но...

Овошен леб – нешто ново, вкусно и здраво

Дали сакате за новогодишните празници да подготвите нешто ново, вкусно и здраво?  Доколку ви...

Што се крие во „Големата зоолошка градина на Кина“?

Авантуристичка, возбудлива приказна на Метју Рајли, за тоа што се крие во големата зоолошка...

Отскокнете од околината со рачно изработени парчиња, од вегански материјали со уникатни дизајни – Се отвара „DOGO“ во Скопје

Уникатни дизајни на облека, додека облеката е изработена од вегански материјали и тоа рачно,...

Вака изгледа видеото кое го најавува мјузиклот „Тајно моја“

Подготовките за  долго очекуваниот мјузикл „Тајно моја“ посветен на нашата музичка...

Прекрасни идеи кои ќе ве натераат да се заљубите во француски маникир

Од сите методи за цртање на нокти, францускиот маникир отсекогаш останал најуниверзален и...

Светскиот хит „Јас пред тебе“ на Џоџо Мојес го доби своето продолжение „После тебе“ на македонски јазик

Сигурно имате слушнато или пак имате искусено од прва рака дека книгите се секогаш подобри...

China Mobile ќе започне со тестирање на 5G мрежа

China Mobile, еден од трите кинески телекомуникациски оператори, следната година ќе започне со...

Генијален „паметен часовник“ се напојува од топлината на телото, па никогаш не треба да се полни

Живееме во доба каде сме зависни од телефоните, таблетите, компјутерите, а наспроти тоа се...

Враќање на култните патики – Кејт Мос и Adidas Originals Gazelle повторно заедно

Adidas Originals ја претстави новата кампања за култниот модел Gazelle патики кои настанаа во...

Спортскиот бренд NIKE направи нешто што позитивно ги изненади сите

Спортската опрема вообичаено се поврзува со атлетски, вити и фит тела, a реалноста е дека...

Неверојатниот BMW Vision остава без здив со футуристичкиот концепт

BMW Vision е се што би можеле да очекувате од футуристички седан, со карактеристики на спортска...

Калиопи со песната „Дона“ на Евровизија во мај

„Дона“ е насловот на песната со која Калиопи ќе ја претстави Македонија на 61-то издание на...

Што ќе се случува во следната сезона на Game of Thrones? Фотографии кои ни откриваат интересни случувања

Два месеци не делат од премиерата на новата, шеста сезона на  Game of Thrones и благодарение на...