Таг:, , , , , , , , , ,

Македонскиот документарец „Медена земја“ победи во Тел Авив и се квалификуваше за Оскар

Македонскиот документарен филм „Медена земја“ на режисерите Љубомир Стефанов и Тамара...

Дали се ближи крај на врската помеѓу Бредли Купер и Ирина Шајк?

Руската убавицаа Ирина Шајк има двегодишна ќерка со холивудскиот актер Бредли Купер, но...

Доделување на Оскарите: „Зелена книга“ прогласен за најдобар филм, а еве кои се останатите добитници!

Оскарот за најдонбар филм оваа година му припадна на остварувањето „Зелена книга“, а...

Лејди Гага со ѓердан од 30 милиони долари на доделувањето на Оскарите!

Филмот „Green Book“ (Зелена Книга), вистинската приказна за пијанистот, во раните утрински...

Лејди Гага фаворит за Оскар: Почна трката за најпрестижната филмска награда!

Драмите  „Рома“ и „Омилена“ предводат во трката со по десет номинации за наградата Оскар,...

Неверојатни портрети на ѕвездите направени на оскаровската забава на Vanity Fair

Доделувањето на Оскарите може слободно да се нарече најголемата ѕвездена вечер, а...

Холивудската легенда се појави на вчерашните Оскари во истиот фустан од 1962 година

Холивудската легенда се појави, за тие што добро ја познаваат историјата на Оскарите, во...

Додека Оскарите не нè раздвојат: Овие ѕвезди освоиле Оскар и останале сами

Се сеќавате дека Квентин Тарантино беше во врска со Мира Сорвино? А Џулија Робертс со...

Најдобрите фустани носени на доделувањата на Оскар за 2017

Се прашувате кој остави најголем впечаток на најголемата вечер за познатите личности од...

ГО НАДМИНА ТИТАНИК: Ова е филмот со 14 номинации за Оскар (ВИДЕО)

Мјузиклот „Ла Ла Ленд“ доби 14 номинации за наградата Оскар и го изедначи рекордот на...

Натали Портман во улога на најпознатата прва дама на САД во „Jackie“

Жаклин Кенеди, подоцна Оназис, популарно позната како Џеки, е можеби најпознатата прва дама...

Остварете си ги соништата: Сталоне им порача на сите “Рокиевци” никогаш да не се откажуваат!

Славниот актер Силвестер Сталоне упати мотивациона порака до своите фанови кои се...

Што им е заедничко на Даниел Кајмакоски и Леонардо ди Каприо?

Имено пред неколку дена Лео за прв пат доби Оскар за филмот „Повратник“, а Даниел исто така...

Моќната порака која Леонардо ДиКаприо сака да му ја пренесе на светот

Леонардо покрај актерството има уште една област на која се има страсно посветено и тоа е...

Ѕвездите кои најмногу заблескаа на црвениот тепих на Оскарите 2016

Првиот и еден од најважните моменти од вечерта на Оскарите е пристигнувањето на црвениот...

Конечно Оскар за Лео, Сем Смит триумфираше со Бондовата „Writing’s On The Wall“

Најмногу награди собра „Лудиот Макс“, Лео конечно го доби својот прв Оскар, а Сем Смит ја...

Леонардо ДиКаприо се сретна со Папата во Ватикан и разговараа за многу важна тема

Во четвртокот на 28 јануари 2016, Леонардо Ди Каприо беше во Ватикан, во посета на Папата, но не...

Ен Хатавеј гордо ја објави својата бременост, на плажа во бикини

Оскаровката Ен Хатавеј направи нешто што и според неа не личи на нејзе кога постираше...

Фото: Екипажот на „Титаник“ после 17 години

Поминаа 17 години од екранизирањето на најголемата бродска катастрофа, потонувањето на...

Рита Ора ќе пее на Оскарите

Британската пејачка со албанско потекло Рита Ора ќе исполни песна за време на церемонијата...