Таг:, , , ,

Состојба на потврдени нови случаи на заболени од КОВИД -19 во Македонија

Министерството за здравство информира дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни...

Состојба на нови позитивни случаи на КОВИД – 19 во Македонија

Во изминатите 24 часа се потврдени 30 нови случаи позитивни на КОВИД- 19. Вкупната бројка на...

Состојба на новозаболени случаи на коронавирус во Македонија

Во изминатите 24 часа регистрирани се 25 нови случаи на коронавирус во земјата. По градови:...

Состојба на новозаболени од коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни...

Состојба на новозаболени од коронавирус во Македонија

Во изминатите 24 часа се регистрирани 26 нови случаи на коронавирус во земјата. Целосен...

Коронавирусот после една недела престана да се шири во Јапонија

Како Јапонците успеаја да го стават корона вирусот под контрола? Цел свет се бори со...

СОСТОЈБА НА ЗАБОЛЕНИ НОВИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС ВО МАКЕДОНИЈА

Двајца мажи на возраст од 31 и 91 година, двајцата од Скопје, починаа денеска од коронавирусот,...

Состојба на заболени нови случаи на коронавирус во Македонија

Во изминатите 24 часа се регистрирани 22 нови случаи на коронавирус во земјата. По градови:...

Состојбата во Македонија во изминатите 24 часа

Во изминатите 24 часа се регистрирани 24 нови случаи на коронавирус во земјата. По градови:...

Во изминатото деноноќие се регистрирани 29 нови случаи на коронавирус во земјата

Во изминатото деноноќие се регистрирани 29 нови случаи на коронавирус во земјата. Со ова...

Покрај сите препораки и мерки, Скопјани ги полнат кафулињата

И покрај сите препораки и мерки сѐ со цел да се заштитиме од коронавирусот и да го спречиме...

Болест на модерното време: 5 стереотипи за депресијата!

Како навистина се чувствуваат луѓето кои патат од депресија? А кои уверувања се само мит?...

Синдром Мерилин Монро: Што е тоа и како да го препознаете?

Мерилин Монро е икона на женственоста и сексапилот, која и до ден денес има многу фанови и е...

Кој пол почесто пати од депресија и зошто?

Преку 300 милиони луѓе во светот патат од депресија, а меѓу нив повеќе има жени. Се проценува...

Најсреќниот човек на светот советува: Еве како да бидете среќни секој ден!

Ако напишете на Гугл „Кој е најсреќниот човек на светот“ ќе го добиете името Матју Рикард...

Оваа тинејџерка со Даунов синдром соработува со 5 модни агенции и има преку 50 илјади следбеници на Инстаграм

Сѐ започнало кога нејзината мајка објавила фотографија од 14-годишната Џорџија на...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: СРЕДА (23 ЈАНУАРИ, 2019)

Овен Ова е одличен момент да почнете да заработувате. Многу вложувавте, па нормално е да ви...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ВТОРНИК (22 ЈАНУАРИ, 2019)

Овен  Кавгите и озборувањата денеска многу лесно би можеле да доминираат во вашата работна...

Модерната ера создаде нова фобија. Знаете ли што е номофобија?

Ве облива ладна пот, тремор и неконтролирана грижа дека ќе пропуштите телефонски повик,...

Постпородилна депресија: Дали е дозволено да се пијат антидепресиви во текот на доењето?

Наглите промени во расположението и хормонскиот дисбаланс се редовна појава кај жените кои...