Чек дис аут
Search

Таг:, ,

Сè што треба да знаете за придобивките од витамин К

Спектарот на витамини што постојано ни се претставува како неопходен за одржување на...

Како до витамин Д кога сме дома по цел ден? – Корисни совети

Витаминот Д е неопходен за правилно функционирање на телото. Важен е за здравјето на...

Ултимативен детокс: Сѐ што ви е потребно е само една чаша! (РЕЦЕПТ)

Овој напиток ќе го исчисти вашиот организам, ќе ја обновите енергијата и ќе ги внесете сите...

3 најважни витамини за зајакнување на имунитетот од кои секогаш ќе бидете ЗДРАВИ

Внесувањето на овие витамини во организмот е од клучна важност за вашиот имунитет да може да...

Витамински сок од морков: Го буди целото тело! (РЕЦЕПТ)

Ништо подобро нема да го разбуди вашето тело од сок од морков. Покрај тоа што ќе го изчисти...

Пијалок од 4 состојки што ќе го смири вашиот желудник и ќе го зајакне имунитетот

Нане и лимета се двете клучни состојки на овој пијалок, кој е богат со витамин Ц и делува на...

Храна и витамини кои треба да ги внесувате за време на пандемија

Покрај исклучително важните хигиенски мерки, во кои под број еден спаѓаат редовно и темелно...

Моќна витаминска бомба: Рецепт за вкусен и здрав пијалок полн со минерали

Здрав овошен пијалок – совршена дневна доза на витамини, минерали и антиоксиданти!...

Витамин Е – на што се тој влијае?

Витаминот Е, односно витаминот на младост и плодноста, е моќен антиоксиданс. Се бори против...

Смути од боровница и банана готов за 5 минути: Ќе бидете сити и полни со енергија! (РЕЦЕПТ)

Направете го овој здрав напиток за најубав почеток на денот. Состојки: 1 зрела банана 50 гр...

Јадете ја секој ден и желбата за слатките ќе исчезне: Чудотворна салата која ги топи килограмите!

Најголем проблем на патот до витката линија се нападите на глад кои се јавуваат кога ќе се...

Мед и ореви за зајакнување на организмот во студените зимски денови

Медот и оревите се многу здрави намирници. Научниците одамна докажале дека содржат голема...

ВАКА НЕ СМЕЕТЕ ДА ПИЕТЕ ВИТАМИН Ц: Сите пијат вакви витамини, а не знаат колку е опасно

Во сезоната на настинки и вируси, многумина веруваат дека главната заштита е да се надополни...

Ова овошје го намалува стресот и го смирува нервниот систем: Дознајте кое овошје го активира хормонот на задоволство

Совршена е за ужина, слатки и овошни салати, а еве кое овошје помага да се смири нервниот...

5 причини зошто е важно да се јадат суви сливи во зима

Сливата е една од првите плодови што го минала процес на сушење. И мора да кажеме, многу...

Предвремено побелување или сува: Косата открива кои витамини ви недостасуваат!

Премногу честото третирање на косата не е секогаш причина за оштетена коса. Сувите врвови и...

Редовно внесувајте ги овие витамини и нема да имате бели влакна

Ако веќе започнаа да ви се појавуваат бели влакна, ви откриваме начин како да го запрете тоа...

Недостатокот на овие супстанции во организмот предизвикува главоболка

Доколку ве мачат чести главоболки, веројатно во вашиот организам недостигаат овие...

Слушајте што ви кажува вашето тело: Овие промени во телото укажуваат на алармантно ниско ниво на витамини!

Особено сега кога е постудено, во организмот мора да има доволно витамини и минерали…...

Моќна витаминска бомба: рецепт за вкусен и здрав пијалок полн со минерали (РЕЦЕПТ)

Здрав овошен пијалок – совршена дневна доза на витамини, минерали и антиоксиданти!  ...