Категории

Торта без печење готова за 15 минути: Овошна рапсодија на вкусови која ќе ја обожавате! (РЕЦЕПТ)

За топлите денови овој десерт е идеално решение!

Состојки:

  • 1 кг кекс
  • 1 литар јогурт
  • 500 гр овошје по желба (вишни, боровница, а може и од компот)
  • 3 кесички шлаг по избор
  • 300 гр шеќер

Подготовка:

  • Искршете ги кексите и прелијте ги со јогурт и шеќер
  • Оставете 5 минути да впие, па обликувајте ја кората
  • Одозгора ставете го овошјето и преку сѐ ставете го шлагот кој сте го изматиле со кисела вода
Прегледи:
626
Објавено на:
27.06.2019