Категории

Заштитни маски комплет со облека – Новите модни трендови се прилагодени на пандемијата

Од желба да си помогнат на себеси и на светот, дизајнерите направија иновативни креации со чија помош можеме да одиме заштитени и во тренд.

Секако уште на почетокот на пандемиајта, заштитните маски добија свои fashion верзии и станаа задолжителен аксесоар за 2020 година, а неодамна се појавија и заштитни маски кои се воедно и накит.

Брендот Mam Originals кој изработува накит, направи и маски кои се одлични аксесоари.

View this post on Instagram

 

A post shared by MAM Originals (@mam)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MAM Originals (@mam)

 

И малиот црн фустан доби своја практична ковид верзија.
Брендот PrettyLittleThing претстави моден хибрид во која малиот црн фустан го спои со маска за лице. Необичниот фустан е изработен во пет различни варијатни и во последно време предизвикува голем интерес. Освен во црна боја, фустанот-маска е достапен и во беж боја и со впечатливи графички детали.

 

 

Прегледи:
701
Објавено на:
30.11.2020