Категории

Чудо од куче – Австралискиот овчар Морти игра друштвени игри со своите сопственици

Досега ве имаме запознаено со многу паметни кучиња. Но, остроумниот Морти е вистински скапоцен камен.

И тој има необично хоби. Овој интелигентен австралиски овчар обожава игри на табла како што се „Connect 4“ и „Jenga“. Неговите сопственици се натпреваруваат со него секој ден. Морти стана непобедлив и покрај тоа заработи илјадници следбеници кои беа воодушевени од неговиот талент.

И игри на табла не се единствената работа во која е добар Морти. Ова куче е вешто и во бројни трикови што ги совладал со својот шеф и кои ги воодушевува сите на мрежите секој ден.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Morty and Florian (@aussie_morty)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Morty and Florian (@aussie_morty)

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Morty and Florian (@aussie_morty)

 

Прегледи:
541
Објавено на:
05.05.2021