Таг:, , , ,

(ФОТО) Фотографии од најубавите нешта во животот кои ќе направат да се чувствувате подобро

За позитива и добро расположение во денот Во овие денови кога пандемијата ни ги промени...

Позитивни нешта кои му се случуваат на светот во моментов

И покрај тоа што моменталната ситуација во која се наоѓаме е негативна и не заплашува,...

Корисни совети кои ќе ви помогнат да ја подобрите вашата самодоверба и да се сакате себеси

Промената на ритамот на животот, плановите и навиките донесе доста промени и на емоционална...

Студентка го воодушеви светот со својот изум – Креираше заштитни маски за глувонеми

Во моменти кога сите се во паника поради пандемијата, многу нешта остануваат занемарени...

Не, не ти недостига твојот поранешен – Ти недостига само чувството на љубов

Ти само страдаш за љубов. Страдаш за потребата од некој и желбата да си потребна некому. ...

Постојат нешта во животот кои мораме да ги направиме само ние самите

Никој не е должен за нечиј живот, некои нешта мораме да ги направиме ние самите. Некој човек...

Најстариот пациент кој го прележа коронавирусот – 104 годишниот дедо е ветеран од Втората светска војна а ја преживеал и шпанската грозница

Вилијам Бил Лепсчис е најсреќниот дедо на светот. Тој е најстариот пациент кој го прележа...

(ВИДЕО) Новак Ѓоковиќ ќе ви покаже како се игра тенис во домашни услови

Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ пронајде начин како да продолжи со своите...

110-годишната баба Лулу ја преживеа шпанската грозница, граѓанската војна а сега му пркоси на коронавирусот

Луиза Васкез де Силва е родена пред 110 години во градот Понтеведра во Северна Шпанија, таа ја...

Коронавирусот не може да ја прекине нивната љубов – Баба и дедо секојдневно пијат кафе на граница

Парот од Германија и Данска пронајде начин за гледање и во време на пандемијата на...

Предлог филмови кои добро ќе ве расположат и ќе ви помогнат да побегнете од секојдневието

Со помош на овие филмови полесно ќе го пребродите тешкиот период Понекогаш вистински ни е...

(ФОТО) Поглед на празната Венеција – Нејзината убавина конечно дојде до израз

Еве како изгледа магичниот град без нити еден турист Италија е во карантин. Луѓето се...

Како да се ослободите од негативните мисли – Корисни нешта кои можете да ги направите за себе

Во колективната свест овие денови е да се размислува за коронавирусот и сите нешта кои...

(ФОТО) Природата секогаш победува – Фотографии кои го одземаат здивот

Овие фотографии сведочат дека мајката природа никој и ништо не може да ја запре...

Како да се охрабрите себеси во тешки моменти

Свесни сме дека деновите што се пред нас се сосема различни од она што го очекувавме од...

Секогаш ќе има луѓе кои ќе те сметаат за помалку вреден – Нека бидат твоја отскочна даска

Многу луѓе на овој свет и многу нешта ќе те натераат да помислиш дека си помалку вреден, но не...

Мажот, жената и лебот – Поучна приказна полна со љубов

Поучна приказна полна со љубов која ќе ви го стопли срцето На денот на нивната триесет...

(ФОТО) Оваа држава е една од најсреќните во светот

Едно од најсреќните места на Земјата се крие на средината на Тихиот океан. Се работи за...

Нервозни сте и преплашени – Совети од руски психолог кој ќе ви помогнат да ги надминете

Следете ги овие совети и ќе го пребродите овој период многу полесно Способноста на...

Никогаш не заборавај – Сам на себе си најдобар пријател!

Начинот на кој се однесуваш кон себе е најважен. Животот кој го живееш многу зависи од тоа...