Категории

Елегантна невеста – Ариана Гранде се омажи во венчаница инспирирана од Одри Хепберн

Американската поп ѕвезда Аријана Гранде ја круниса својата врска со агентот за недвижнини Далтон Гомез овој месец со брак на интимна церемонија организирана во нејзиниот дом. За нејзината венчаница се погрижи познатата дизајнерка Вира Ванг, а нивната главна инспирација беше безвременската елеганција на Одри Хепберн.

На 15 мај, 27-годишната поп-sвезда му рече судбоносно „да“ на својот партнер со кого се вери минатата зима. Јавноста беше информирана за нивната венчавка само со неколку фотографии објавени на социјалните мрежи, а многумина беа изненадени од нејзиниот избор на венчаница. На гламурозната Мат Гала, поп-starвездата постигна договор со американскиот дизајнер Вир Ванг дека еден ден ќе ја создаде својата венчаница од соништата.

 

Конечниот резултат на тој договор беше фустан во бела крин боја, со пресек на струкот и шлиц на грбот. Заедно со неа, пејачката носеше бели потпетици со висока платформа создадена од познатиот италијански дизајнер на чевли, Џузепе Заноти, по нејзино барање. Елегантната фризура со полу опашка Аријана ја украси со краток превез со детали за лак, додека за накитот се погрижи Лорин Шварц, позната дизајнерка која исто така го создаде својот веренички прстен вреден повеќе од 160.000 долари.

Стилистката на поп-starвездата Мими Катрел и го објасни на јавноста концептот кој стои зад целото свадбено издание на нејзиниот славен клиент. Според неа, главна инспирација била холивудската дива Одри Хепберн, поточно нејзиното свадбено издание во култниот филм „Смешно лице“ од 1957 година.