Категории

(ФОТО) Подгответе се за летна промена на изгледот – Топ тренд фризури за лето 2020

Ако сѐ уште размислувате која фризура да ја изберете за да внесете свежина во вашиот изглед и да зачекорите во летото со нов имиџ, ние ви го нудиме одговорот.

Доколку веќе долго време и сте верни на една иста фризура и сметате дека е крајно време да направите некоја промена ова лето, ние ви нудиме избор на најпопуларните фризури кои ќе доминираат оваа сезона.
Бидејќи летото со себе носи и високи температури, голем дел од хит фризурите вклучуваат кратки ‘боб’ и ‘лоб’ стилови на фризура, па тоа додатно ќе направи да изгледате посебно ова лето доколку сте навикнати да носите долга коса.