Категории

Кратко џемперче – Тренд парче за идеален кежуал стајлинг

Џемперите се главно модно парче кога е во прашање студената сезона. Ги обожаваме во било каков крој, а оваа година особено станаа популарни оние кратките во ‘cropped’ стил.

Едноставно џемперче и фармерки е се што ви е потребно да изгледате шик оваа есен. Доколку обожавате кедноставни кежуал стајлинзи тогаш ова модно парче ќе ви се најде при рака секогаш кога сакате да изгледате тренди и урбано. Особено се популарни
оние со закопчување во предниот дел а трендсетерките сакаат да ги носат со неколку откопчани дугмиња за по сензуален изглед.

Еве како да ги носите:

Прегледи:
542
Објавено на:
05.11.2020