Категории

Што мисли најпаметниот човек на светот за Доналд Трап?

Сега кога веќе Доналд Трапм е официјален кандидат за претседател на Републиканската партија, се повеќе луѓе се загрижени и не прифаќаат магнатот за недвижности да ја добие овалната соба во Белата Куќа.

Се повеќе луѓето отворено зборуваат зашто се против Трамп како претседател на САД, а тоа го прават и луѓе кои обично молчеле на овие теми.

Стивен Хокинг се смета за еден од најпаметните луѓе во светот, а овој физичар има одговор на, скоро, сите прашања кои би се сетиле да го прашате, па затоа кога го прашале  интервју за CNN да го објасни политичкото воздигнување на Трапм, кое е без преседан, тој одговорил „Не можам.“

За човек од рангот на Стивен Хокинг, не објасниво е како настана политичката кариера на овој магнат за недвижности и ѕвезда на неколку реалити шоуа. Тој понатаму го дава неговото лично мислење за него, велејќи:

„Тој е демагог. што се чини дека се обраќа до најмалиот заеднички именител.“

 

Прегледи:
474
Категории:
Секојдневие
Објавено на:
26.07.2016