Таг:, , , , , , , , , , ,

На жените им треба повеќе сон отколку на мажите, затоа што повеќе го користат мозокот

Во просек жените спијат 20 минути повеќе од мажите. Резултатите од истражувњето во кое...

Зошто парите треба да ги трошите на искуства, а не на нешта

Кога работите напорно секој ден и со тешка мака и труд заработувате голема сума на пари,...

Дали некогаш сте посакале да заминете некаде далеку, каде нема никој?

Дали некогаш сте посакале да заминете далеку, многу далеку, каде нема жива душа и каде би...

Новите истражувања тврдат дека доколку секојдневно ПЕЕТЕ ќе живеете подолго

Музиката го прави вашиот живот подобар Може да ја намали болката, да го ублажи стресот, да ја...

Ако често заборавате тоа е всушност знак на висока интелигенција

Ако сте едни од оние кои постојано ги забораваат секојдневните нешта кои обично луѓето ги...

Љубовта го штити и лечи нашето тело – Еве како таа влијае врз него

Сите знаеме дека љубовта прави да се чувствуваме добро, но дали сте знаеле дека позади тоа...

Претставена онлајн платформата „Ново Име”: Секој месец дo 2.500 евра за млади таленти во Македонија

Имаш помеѓу 16 и 30 години и живееш некаде, било каде на територија на Македонија? Поседуваш...

Неверојатни психолошки факти кои ќе го променат вашиот поглед на светот

Дали знаете дека во споредба со другите сетила, сетилото за мирис е најмногу поврзано со...

Дали тој размислува за вас телепатски? – Еве неколку начини да откриете!

Дали знаете дека колку сте преокупирани со некого во мислите, всушност се поврзувате со нив....

Во 2019 година се случуваа и убави работи: Ве потсетуваме на 18 од нив!

Ако мислевте дека оваа година се случуваа само лоши работи, се лажете. Имаше и прекрасни...

Конечно е откриена најголемата тајна на Никола Тесла

Тајната наречена „Тајното оружје на Тесла“ е конечно откриена После многу години трагање и...

Научниците велат: Оваа храна најдобро го намалува стресот и нервозата!

Ако досега мислевте дека една ракија или пиво го намалува стресот, досега сте биле во голема...

20 моќни илустрации кои ја прикажуваат нашата тажна реалност

Во какви луѓе се претворивме? Ќе ви падне напамет ова прашање гледајќи ги илустрациите на...

Науката објасни: Зошто секогаш трчаме по личности кои што не ни ја возвраќаат љубовта?

Често се случува … Постои непишано правило дека кој и да ни се допаѓа и со кој би сакале да...

Знаци кои покажуваат дека сте многу поинтелигентни отколку што мислите

Љубопитноста, помеѓу другото, е особина на доста интелигентните луѓе затоа што нивниот...

Зошто интелигентните луѓе се најсреќни кога се сами?

Дали некогаш си посакал да заминеш некаде далеку, далеку каде што нема никој и каде би живеел...

Борба против несоницата – овие СИМФОНИИ го подобруваат сонот

Овие мелодии им помогнале на учесниците во истражувањето побрзо да заспијат Докажано е дека...

Луѓето кои постојано доцнат се посреќни

Иако доцнењето ги нервира луѓето во вашата околина, добрата вест е дека тоа укажува на...

Првата женска екипа на астронаутки ќе патува во вселената на 21. октомври!

НАСА соопшти дека две жени кои се наоѓаат на Меѓународната вселенска станица во октомври за...

Фридрих Ниче умрел проколнувајќи го Бог, на смртна постела бил во огромни маки

После мозочниот удар започнале неговите денови на лудило 25 август, 1900, во 55 годишна доба,...