Таг:, , , , , ,

Детал за бакнежот кој открива дека мажот е вљубен во вас

Ако некој се бакнува добро, тоа не значи дека е добар материјал за врска Поважен е неговиот...

Зошто бакнежот во чело е толку посебен?

Симболиката на бакнежот во чело и зошто тој е толку посебен и моќен Бакнежот во чело е толку...

Што не научи Ајнштајн за љубовта?

И покрај најголемите напори, врските можат да изгледаат како некоја чудна форма во напредна...

Каде ве бакнува мажот открива дали е заљубен?

Не е сеедно каде „завршуваат“ бакнежите, затоа ако имате дилема „што гледа во вас“,...

Како настанал бакнежот?

Бакнувањето е првата и најдобрата активност која што луѓето можат да ја прават со усните. Не...

Делфин се појавува од водата и бакнува куче кое се наоѓа на бродот со своите сопственици! (ВИДЕО)

Ако мислевте дека сте ги погледнале сите најубави видеа, ова што ќе го погледнете сега...

Бакнеж во чело има многу подлабоко значење отколку што многумина мислат

Би требало почесто да ги бакнувате партнерот, децата, родителите или пријателите во челото....

Само 5 минути дневно се потребни за да го спасите својот брак

Влеговте во рутина? Вашите разговори се сведуваат само околу децата и работните обврски? Еве...

Со БАКНЕЖ ја потврдија својата врска, Кара и Париз Џексон се заедно! (ФОТО)

Конечно доказ дека овие две дами се многу повеќе од пријателки. На крајот на краиштата,...

Универзалниот јазик на љубовта – бакнежот, фотографиран насекаде во светот од аргентинскиот фотограф Ignacio Lehmann

Љубовта и симпатиите се искажуваат на универзален начин – со бакнеж.  Секаде во светот ќе...

Oвие игри со бакнување ќе ве вратат во детството и ќе ви ја разгорат врската

Бакнежот е многу важен дел од секоја врска. Преку него се поврзувате со партнерот, а колку...

Зошто доењето е поврзано со бакнувањето? Факти кои досега не сте ги знаеле за бакнежот

Прочитајте повеќе за уникатниот бакнеж помеѓу две личности и како тој чин предизвикува да...

Кучиња кои не сакаат бакнежи (ВИДЕО)

Слатки моменти кои сигурно ќе ве насмеат! Овие кучиња не сакаат бакнежи, а човекот својата...

Неколку совети како да го направите првиот бакнеж совршен!

Пубертетските години се години во кои сите ги имаме првите пеперутки по стомакот, првата...

Дефне од ,,Вљубениот ерген” во страствен бакнеж со актер од серијата ,,Бурни времиња” (ВИДЕО)

Слатката Дефне од серијата ,,Вљубениот ерген” со актерските способности, можевме да ја...

Видови на бакнежи кои паровите ги обожаваат

Бакнежот за многу дами е најубавиот дел од врската. Затоа во продолжение ви ги откриваме...

Од кога луѓето се бакнуваат и што значел бакнежот низ историјата

Антрополозите велат дека бакнувањето еволуирало од „душкањето“, кое луѓето со векови го...

Ова утро за прв пат не го бакнав пред да излезам од дома

Ова утро за прв пат не го бакнав пред да излезам од дома. Секое утро станувам без аларм, затоа...

Плати 90.000 долари да го бакне Рики Мартин (видео)

Ана Паола Диниз платила 90.000 долари за бакнеж со славниот латино-заводник, Рики Мартин. Ана...

Јас сум најсебичната личност што ја познавам

Те сакам, е најубавиот збор. Најхуманиот, најдобриот, најпосакуваниот. Најдраг збор за...