Таг:, , , , , ,

Најбрза и најслатка кекс торта со вишни и чоколадо: Без печење, готова за 15 минути!

Овој освежителен десерт ќе го воодушеви вашето семејство, а идеален е за топлите денови кои...

Брза торта со бисквити: Десерт во кој ќе уживате! (РЕЦЕПТ)

Многу едноставно се прави, а има толку добар вкус Потребно е: 400 гр. бисквити 100 гр. путер 2...

Чоколадни коцки со џем и бисквити: Најбрз десерт за секој ден (РЕЦЕПТ)

Мек и вкусен десерт кој ќе го обожавате Состојки: 2 јајца 100 гр. чоколадо 100 гр. шеќер 80 гр....

Чоколадни мафини: Колачи украсени со крем во форма на срце (РЕЦЕПТ)

Вкус кој се памети.. Состојки: 180 гр. путер 200 гр. шеќер 50 гр. какао во прав 140 гр. брашно 1 лажица...

Тониев колач: Брз кремаст колач од соништата

Иако корите се печат, подготовката е многу брза и лесна Потребни состојки: 300 мл слатка...

Торта со јаболко и мус од ванила: Комбинација на вкусови која ќе ве фасцинира!

Ако сакате да се почестите со сезонски десерт, овој рецепт е вистински избор за вас. Состојки...

Едноставна чоколадна торта, готова за само 15 минути

Само 15 минути и неколку состојки се доволни за да ви го направат денот многу поубав, особено...

Готово за 15 минути: Најбрзата торта со јафа бисквити

Оваа торта се прави многу брзо и лесно. Навистина, ќе ви требаат само петнаесет минути за да...

Кармелити- Чоколадни плочки со овес и карамела

Десерт кој е лесен за правење, а уште полесен за јадење! Состојки: 200 гр овесни снегулки 220гр...

Магија од вкусови: Направете сочна овошна торта! (РЕЦЕПТ)

Направете вкусен десерт за целото семејство! Состојки: 150 г мелен кекс 250 г путер 400 г слатка...

Воодушевете ги вашите сетила: Чоколадна торта со портокал

Овој колач доста брзо се подготвува, а вкусот ќе го паметите… Состојки: За кора: 5 јајца 125...

Чоколадна торта без брашно: Вкус на совршенство подготвен за еден момент!

Сите љубители на чоколадо ќе го обожаваат овој десерт. Состојки: 6 лажици путер 220 грама...

Брзо и без печење: Фантастичен колач со кроасани

Се прави многу лесно и брзо па затоа ни е еден од омилените колачи. Можеби звучи малку...

Едноставен колач од кокос и гриз: Уживајте во посен десерт без шеќер

Овој колач е мешавина од кокос и гриз и тоа претставува вистинско слатко...

Колач од кајсии кој ќе ги задоволи и најпребирливите! (РЕЦЕПТ)

Пазарите во овој период изобилуваат со кајсии. Тие се вкусни и здрави. А, со нив може да се...

Колач со сирење и вишни кој може да го направи секој од вас! (РЕЦЕПТ)

Викендот е идеален да направите практичен десерт во кој сите ќе уживате. Состојки: шолја...

Неодоливо вкусен посен колач кој нема да ви одземе многу време! (РЕЦЕПТ)

Пригответе вкусен посен десерт за целото семејство кој не одзема многу време. Потребни...

Уживајте во секој залак: Вкусен колач од јаболко! (РЕЦЕПТ)

Обратниот процес при подготвувањето на овој колач го прави неверојатно вкусен, почнувајќи...

Сочен колач од лимон (РЕЦЕПТ)

За подготовка на сочен колач од лимон ќе ви бидат потребни 2 лимони, 250 гр путер, 250 гр шеќер, 5...

Божиќен и здрав Polleo Sport колач

Овој фит колач е едноставен, брз и неверојатно вкусен. Со оглед дека секое готвење е со цел,...